جامعه

آذین‌بندی 1000 مسجد در جشن نیمه شعبان

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مهدی قربانی از تهیه و تحویل بسته‌های حمایتی اقلام مناسبتی به مساجد مناطق 22گانه تهران خبر داد و گفت: با توجه به پیش رو بودن ولادت منجی عالم بشریت، حضرت ولی‌عصر(عج) و اهمیت بزرگداشت نیمه شعبان، بسته‌های حمایتی اقلام مناسبتی، در مساجد مناطق 22 گانه تهران توزیع خواهد شد.

وی افزود: این اقدام در سازمان زیباسازی شهر تهران با هدف فضاسازی شهری و با رویکرد محله‌ای انجام می‌شود. در این برنامه مساجد به عنوان محوریت محلات و در راستای تقویت روحیه، نشاط و شادابی شهروندان، مورد حمایت قرار می‌گیرند.

معاون هماهنگی امور مناطق سازمان زیباسازی شهر تهران تصریح کرد: در این برنامه معاونت هماهنگی امور مناطق با همکاری اداره سازمان زیباسازی شهر تهران، مساجد واجد شرایط را شناسایی خواهند کرد و موارد مورد نظر به نمایندگان مربوطه تحویل داده می‌شود.

قربانی افزود: در این طرح به 1000 مسجد، اقلام حمایتی ارائه خواهد شد، تا تمامی بخش‌ها امکان آذین‌بندی شهر را در آستانه این جشن باشکوه داشته باشند.

وی درباره جزئیات اقلام مورد نظر به مساجد شهر تهران، گفت: در این برنامه به هر مسجد، 10 تخته پرچم 120 و 70 سانتی‌متری طرح نیمه شعبان، تحویل داده می‌شود. ریسه پارچه‌ای سفید رنگ، و ریسه پارچه‌ای زرد رنگ به طول 40 متر، نیز از دیگر اقلام تحویلی به مساجد واجد شرایط است. ریسه نوری بلوطی به طول 100 متر، 10 عدد دستک فلزی پایه پرچم و میله پرچم 150 سانتی‌متری نیز از دیگر اقلامی هستند که به مناسبت جشن نیمه شعبان به مساجد تحویل داده می‌شود.

شیوه‌نامه بهداشتی برگزاری مراسم نیمه شعبان اعلام شد

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا