کل اخبار

در دیدار حجت الاسلام آل هاشم با سخنگوی وزارت خارجه مطرح شد؛ مردم تبریز غیرت خود را نشان داده و با آشوبگران همراهی نکردند/ شکوفایی تبریز۲۰۱۸نیازمند یک توان ملی است

به گزارش اخبار به روز مرند :حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم شامگاه چهارشنبه در دیدار سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در تبریز گفت: دیپلمات های کشورمان باید برای ارتقای عزت ایران در روابط و مذاکرات خود تلاش کنند.
وی با اشاره به حساسیت موضع گیری های بین المللی در نمازهای جمعه اظهارکرد: باید ضمن اجتناب از ایجاد تنش در روابط، مواضع به حق و صریح جمهوری اسلامی ایران در این تریبون مطرح شود.
امام جمعه تبریز با اشاره به قضایای اخیر کشور گفت: مردم تبریز غیرت دینی و ملی خود را به نمایش گذاشتند و با آشوبگران و ضد انقلاب همراهی نکردند در حالی که شبکه های معاند نظام مدام ، مردم تبریز را به حرکت و قیام دعوت می کردند.
حجت الاسلام آل هاشم همچنین با اشاره به آغاز رویداد گردشگری تبریز ۲۰۱۸ افزود: امیدوارم تبریز با میزبانی شایسته از گردشگران، برای ایران عزت آفرین باشد و ایران را در بین کشورهای اسلامی سربلند کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه هم در این دیدار با بیان اینکه همواره خطبه های حجت الاسلام آل هاشم در راستای حفظ منافع ملی و منطقه ای ایران بوده است، تاکید کرد: باید سیستم دقیق تری را در وزارت خارجه برای اطلاع رسانی به هنگام تحولات جهانی در اختیار امامان جمعه طراحی و اجرا کنیم.
بهرام قاسمی افزود: اطلاع رسانی به هنگام برای تحلیل بهتر و نگاه عمیق تر ائمه جمعه و در نتیجه مردم می تواند موثر باشد و در این راستا باید مواضع صریح جمهوری اسلامی ایران مطرح شود تا ائمه جمعه مردم را از آخرین تحولات مطلع کنند.
وی با تاکید بر اینکه وزارت خارجه همواره برای عزت ایران تلاش می کند تصریح کرد: وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی به نمایندگی از این نظام، منافع ملی و اسلامی کشور را دنبال می کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه آرامش تبریز را در جریانات روزهای اخیر ستودنی خواند و گفت: غیرت و بصیرت مردم تبریز همیشه در تاریخ به اثبات رسیده است.
وی رویداد گردشگری تبریز۲۰۱۸ و انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی را سرآغازی برای توسعه صنعت گردشگری در تبریز دانست و گفت: مطمئن هستم در پایان این رویداد، می توانیم شاهد معرفی این شهر نمونه و موثر در جغرافیا و فرهنگ ایران برای تمام مردم دنیا باشیم.
سخنگوی وزارت امور خارجه امروز همچنین در نشستی با ایرج شهین باهر شهردار تبریز اظهارکرد: این شهر در جای‌جای تاریخ کشورمان حضور برجسته دارد و از مناطق پیشتاز در مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور است.
وی هدف از سفر خود به تبریز را ارزیابی میدانی و بررسی نقش وزارت امور خارجه در کمیته اجرایی «تبریز ۲۰۱۸» عنوان کرد و ادامه داد: ظرفیت‌های وزارت امور خارجه و سفارتخانه‌های کشورمان می‌تواند در خدمت پروژه گردشگری «تبریز ۲۰۱۸» باشد.
وی با بیان اینکه باید این ظرفیت‌ها را عملیاتی کرده و ایده‌های لازم را از طریق سفرای خود پیگیری کنیم، اظهارکرد: شکوفایی تبریز ۲۰۱۸ نیازمند یک توان ملی است تا بتوانیم از این طریق، تبریز را در سطح منطقه و جهان، بیشتر معرفی کنیم.
قاسمی با اشاره به زمینه‌های حمایت وزارت خارجه از رویکردهای تبریز ۲۰۱۸، گفت: وزارت امور خارجه در برنامه‌ها، نمایشگاه ها و رویدادهای معتبر جهانی حضور فعال دارد و آماده‌ایم که با همکاری گروه‌های گردشگری و سفارتخانه‌ها، ظرفیت‌های گردشگری تبریز و قابلیت‌های فرهنگی و هنری تبریز را در این فرصت‌ها عرضه کنیم.
تبریز با حمایت‌ها و پیگیری‌های وزارت امور خارجه و تصویب وزاری گردشگری سازمان همکاری‌های اسلامی (OIC) در اجلاس نیجر سال ۲۰۱۵ میلادی، به عنوان «پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ میلادی» انتخاب شده‌است.

>>اخبار مرتبط:
معاون فرماندار ویژه مرند:تداوم آموزش و آگاه سازی توسط دستگاه های ذیربط که می توان جوامع هدف از جمله جوانان کم سن و سال را مورد کنترل قرار داده و میزان آسیب ها را کاهش داد .
دکتر آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در مراسم گرامیداشت ۹ دی شهر کشکسرای -مرند : تقویت پیوند مردم با نظام جمهوری اسلامی ایران از برکات ۹ دی است.
نماینده ولی فقیه در استان درگذشت حجت الاسلام والمسلمین فیض حسینی را تسلیت گفت
معاون استاندار آذر بایجان شرقی در دیدار با فرزندان ممتاز آزاده گان :مرند بعنوان تقدیم بیشترین مدافع شهیدان حرم پس از تبریز در سایه شهدا ، جانبازان و آزادگان در امنیت و آسایش هستیم .
دیدار معاون استاندار آذربایجان شرقی با خانواده داغدار رو حانی و صادقی که در حادثه تصادف قطار ( تبریز – مشهد ) فوت کردند

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا