ورزشی

ماجرای برگزاری نماز عید فطر در ورزشگاه بلکبرن + عکس و فیلم

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه بلکبرن روورز انگلیس دست به اقدام جالبی زد و در روز عید فطر درهای ورزشگاه خانگی‌اش، «ای‌وود پارک» را به روی مسلمانان برای اقامه نماز گشود. این باشگاه دسته اولی اولین باشگاه انگلیسی است که میزبان نمازگزارن عید فطر در زمین چمن ورزشگاه می‌شود. بر اساس اعلام این باشگاه انگلیسی، بیش از سه هزار مسلمان که ساکن این منطقه و اطراف آن هستند، در ورزشگاه ای‌وود پارک حضور یافته و مراسم نماز عید فطر را برگزار کردند.

استیو واگوت مدیر اجرایی باشگاه بلکبرن روورز در این خصوص گفت: فکر می‌کنم این لحظه بسیار مهمی برای فوتبال است؛ نه فقط برای بلکبرن روورز، بلکه برای فوتبال به طور کلی. همه ما در دو سال گذشته از بیماری کووید-19 و محدودیت‌های اجتماعی رنج برده‌ایم، بنابراین دیدن قدم زدن این خانواده‌ها در اینجا که برخی یا بیشتر آنها فکر نمی‌کنم هرگز به ای‌وود پارک آمده باشند، واقعاً دیدنی بود و اکنون که این ورزشگاه را دیدند و لحظات خوبی را سپری کردند، امیدوارم که بخواهند دوباره به این ورزشگاه برگردند.

وی افزود: اولین باشگاهی هستیم که نماز عید فطر را در زمین چمن میزبانی کرده‌ایم. این بسیار عالی است. این اتفاق به دنبال تلاش چند سال اخیر ما در ساخت نمازخانه در ورزشگاه‌مان، داشتن کافه‌ها با نوشیدنی‌های بدون الکل و سرو غذای حلال است. اینها خدمات سریع برای آوردن جوانان و خانواده‌ها به استادیوم است و کارهایی است که باید انجام دهیم تا موج جدیدی از هواداران را از جنوب آسیا جذب کنیم.

شیخ واسیم کمپسون که امام جماعت نماز عید فطر در ورزشگاه ای‌وود پارک بود در این باره گفت: این یک فرصت عالی برای مسلمانان است که با سازمان‌های مختلف در جامعه کار کنند. از باشگاه بلکبرن روورز بسیار سپاسگزاریم که درهای ورزشگاه خود را به معنای واقعی کلمه برای نماز خواندن ما در زمین باز کرد و این نشان می‌دهد که تعامل بزرگی بین جامعه با باشگاه فوتبال و برعکس وجود دارد. این یک الگوی خوب برای همه باشگاه‌ها در سراسر انگلیس است تا نشان دهند می‌توان تنوع را در پیش گرفت و با جامعه محلی تعامل داشت. ما می‌توانیم با هم در موارد مختلف کار کنیم.

عید فطر , فوتبال , عید فطر , فوتبال , عید فطر , فوتبال , عید فطر , فوتبال ,

عید فطر , فوتبال ,

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا