ورزشی

شکوری: مجیدی برای جدایی از استقلال تحت فشار است/ یکی از دلچسب‌ترین قهرمانی‌های دنیا را دیدیم

– اخبار ورزشی –

هادی شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص قهرمانی استقلال در لیگ برتر اظهار داشت: جا دارد به تمام هواداران استقلال این قهرمانی پاک و بدون حرف و حدیث را تبریک بگویم. استقلال تمام رکوردها را جابه‌جا کرد و یکی از دلچسب‌ترین قهرمانی‌ها که یک تیم در دنیا می‌تواند کسب کند، را به دست آورد.

بازیکن سابق استقلال خاطرنشان کرد: از کادر فنی و مدیریتی باشگاه تشکر می‌کنم. آنها در طول این فصل با صبوری و دلسوزانه کار کردند تا این قهرمانی حاصل شد.

وی درباره اینکه مجیدی ابتدای فصل صحبت از قهرمانی تیمش می‌کرد اما خیلی‌ها به او باور نداشتند و حتی بسیاری از استقلالی‌های سابق از او و تیمش انتقاد می‌کردند، گفت: با قطعیت می‌گویم مجیدی قدیمی‌ترین رفیق فوتبالی من است. زمانی که جوان بودیم و با هم بازی می‌کردیم، می‌دیدم که فرهاد چگونه و با سختی خودش را تبدیل به یک فوتبالیست درجه یک کرد. اول فصل هم که گفت دنبال قهرمانی است، دلم روشن بود که می‌تواند این کار را انجام دهد. شاید فکر نمی‌کردم بدون باخت قهرمان شود، اما می‌دانستم که مدعی جدی قهرمانی است و به احتمال زیاد قهرمان می‌شود. وقتی کسی هدف تعیین می‌کند و به بازیکنانش باور می‌دهد، با تلاش به نتیجه هم می‌رسد. فرهاد خیلی از آرزوهایش را برآورده کرده و حالا هم به عنوان سرمربی استقلال را به قهرمانی رساند.

شکوری درباره اینکه شایعه شده فرهاد مجیدی پس از این قهرمانی از استقلال می‌رود و عده‌ای اعتقاد دارند اشک‌های او در جشن قهرمانی هم به این دلیل بود، گفت: فرهاد یک مقدار تحت فشار است و بعد از این قهرمانی باید استراحت کند تا تصمیم قطعی بگیرد. او باید تمام جوانب را در نظر بگیرد و حتی هوادارانی که پشت تیم بودند. کادر مدیریتی هم برای مجیدی سنگ تمام گذاشت، اما باید شرایط او را هم در نظر گرفت.

وی در خصوص اینکه کمبود امکانات و مشکلاتی که وجود دارد شاید کار را برای ادامه همکاری مجیدی با استقلال سخت کرده است، اظهار داشت: این مشکلات اساسی فوتبال ماست و فقط هم مختص استقلال نیست. جز یکی دو تیم، سایر تیم‌ها مشکلات را دارند. فوتبال ما هم روز به روز در حال پیشرفت است و امیدوارم با تدابیر مدیران کاربلدی مثل آجورلو که سوار کار هستند، بسیاری از این کم و کاستی‌ها به زودی برطرف شود.

پیشکسوت استقلال یادآور شد: اول فصل گفتم استقلال و پرسپولیس جای آزمون و خطا نیست و باید آدم امتحان پس داده به این تیم‌ها بیاید؛ افرادی مثل آجورلو و مجیدی و حتی در خرید بازیکنان هم باید دقت شود. گاهی وقت‌ها بازیکنانی به این تیم‌ها می‌آمدند که دو بازی رفت و برگشت مقابل استقلال و پرسپولیس خوب بودند و در طول فصل جواب نمی‌دادند و خیلی زود هم فوتبال‌شان تمام می‌شد. این فصل استقلال در یارگیری خیلی وسواس به خرج داد و چهار بازیکن خارجی گرفت که هر چهار بازیکن بازی کردند و مفید بودند.

شکوری در واکنش به این مسئله که حذف استقلال از لیگ قهرمانان مجیدی را بسیار ناراحت کرد و حتی آن زمان هم بحث استعفا از سرمربیگری استقلال مطرح بود، گفت: اعتقاد شخصی‌ام این است که با حضور آقای آجورلو قطعاً شرایط بهتر می‌شود. استقلال با حذف از آسیا نقره داغ شد تا بلکه مسئولان به فکر باشند و شرایط را طوری رقم بزنند که باشگاه بتواند استانداردهای بین‌المللی را بگیرد و فکر می‌کنم امسال با این مدیریت شرایط فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تنها مسئله‌ای که شاید کمی هواداران و پیشکسوتان استقلال را در این فصل مکدر کرد، استفاده کمتر فرهاد مجیدی از پیشکسوتان بود و اگر صلاح دانست، از پیشکسوتانی که کار را بلد هستند، همفکری بگیرد و در کادرش از آنها استفاده کند. اگر جایی هم پیشکسوتان بد خلقی کردند تنها دلیلش همین بوده است. امیدوارم برای فصل آینده هم کم و کاستی‌ها برطرف شود تا استقلال سالی رؤیایی‌تر را پشت سر بگذارد. الان و با این قهرمانی مسئولیت مجموعه استقلال سنگین‌تر شده و شرایط به گونه‌ای است که شاید هواداران حتی با نایب قهرمانی هم راضی نشوند.

اشک‌های مجیدی و حضور بازیکن استقلال با گیتار و عینک آفتابی/ غیبت وزیر ورزش در مراسم جشن قهرمانی + تصاویر

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا