ورزشی

خداوردی: انتظار داریم اگر تیم ملی والیبال نتیجه نمی‌گیرد حداقل خوب مبارزه کند/ همه منتقدان دشمن تیم ملی نیستند

– اخبار ورزشی –

اکبر خداوردی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد حضور تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های 2022 اظهار داشت: تیم ملی، ویترین ورزش هر کشور است و نتایج خوب تیم ملی و درخشش در میادین بین‌المللی، باعث برگزاری لیگ خوب و حضور اسپانسرهای بیشتر خواهد شد. کسی دوست ندارد تیم ملی ببازد و ادامه حیات بسیاری از آکادمی‌ها به عملکرد تیم ملی بستگی دارد. نباید بیش از حد از تیم ملی حمایت کرد و بیش از حد هم نباید مورد انتقاد قرار بگیرد.

ملی‌پوش پیشین والیبال ادامه داد: در حالی که تیم ملی ایران در نخستین بازی از هفته دوم لیگ ملت‌ها مغلوب بلغارستان شد، تیم ملی ژاپن با میانگین قد 180 سانتیمتر، بازی باخته مقابل آرژانتین را به برد تبدیل کرد. ما هم دوست داریم که برای تیم ملی اتفاقات خوبی بیفتد و اگر نتیجه نمی‌گیرند، حداقل خوب بازی و مبارزه کند. کسی دشمن تیم ملی نیست، چون از خراب کردن این تیم، چیزی عاید کسی نمی‌شود. اشتباه در هر پست و سمتی وجود دارد و نباید از اعتراف به آن ترسید. اشتباهات با تمرین و تلاش برطرف خواهد شد، ولی باید قبل از آن در انتخاب بازیکنان دقت کرد و وسواس به خرج داد. همچنین باید تغییر نسل و جوانگرایی را به معنای واقعی کلمه انجام داد.

مربی تیم والیبال مس رفسنجان خاطر نشان کرد: اگر تیم ملی دنبال بازی خوب است باید روحیه بازیکنان تقویت شود. تیم ملی باید برای برد به زمین برود. پیروزی‌ها به کادر فنی و بازیکنان انگیزه می‌دهد، ولی اگر تیم به اصطلاح در باخت گیر کند، همه چیز خسته‌کننده می‌شود و همه فقط دنبال پایان تورنمنت هستند. بازیکنان جوان به روحیه نیاز دارند و از طرفی باید به آنها فشار معقولی هم وارد کرد تا پیروزی را یاد بگیرند. تیم ملی بلغارستان پس از چهار باخت متوالی بر ایران غلبه کرد و قطعاً نکات زیادی را از این پیروزی آموخت.

خداوردی در خاتمه تصریح کرد: حمله و انتقاد یک جانبه از تیم ملی درست نیست و مسئولان هم این نکته را در نظر داشته باشند که همه منتقدان، دشمن تیم ملی نیستند.

شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل بلغارستان در نخستین بازی از هفته دوم

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا