ورزشی

سفر ساعی به قونیه برای حضور در صوفیه!/ تسهیلات خانوادگی فقط برای معاون کاروان؟

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی در حالی از روز سه‌شنبه 18 مردادماه با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز خواهد شد که نخستین گروه از مسئولان کاروان ورزشی کشورمان روز چهارشنبه 5 مردادماه به قونیه سفر کردند تا مقدمات شرایط حضور کاروان کشورمان را در ترکیه فراهم کنند.

اصغر رحیمی رئیس کاروان به همراه هادی ساعی معاون کاروان و رئیس فدراسیون تکواندو و عاطفه اسلامیان مسئول امور بین الملل کاروان نخستین افرادی بودند که برای تسهیل شرایط کاروان به قونیه سفر کردند، اما ساعی پس از تنها سه روز حضور در قونیه برای تماشای رقابت‌های تکواندو قهرمانی نونهالان و نوجوانان جهان به بلغارستان رفت.

این در حالی است که حضور زودهنگام مسئولان کاروان کشورمان در قونیه به اندازه‌ای برای مسئولان کمیته ملی المپیک اهمیت قرار داشت که هیئت اجرایی در آخرین جلسه خود مصوب کرد ساعی با توجه به مسئولیت در کاروان یک روز قبل از آغاز رسمی ثبت‌نام از کاندیداهای کمیته ملی المپیک در تاریخ 5 مردادماه، امکان ثبت‌نام داشته باشد.

موضوعی که با سفر زودهنگام ساعی به بلغارستان و تماشای رقابت‌های قهرمانی جهان رده‌های سنی پایه خلاف آن ثابت شد و دلیل این همه تعجیل در حضور ساعی در قونیه را با ابهامات بسیاری همراه کرد. اگر اصغر رحیمی و عاطفه اسلامیان به تنهایی توانایی حل و فصل شرایط حضور کاروان کشورمان را در قونیه داشتند، ساعی به چه دلیل همراه آنها اعزام شد؟ اگر به حضور ساعی نیاز بود چرا او پس از چند روز به بلغارستان سفر کرد؟

از طرفی به نظر می‌رسد پس از 7 روز از حضور ساعی در بلغارستان همچنان نیاز به بازگشت او به قونیه احساس نمی‌شود؛ چرا که در نخستین جلسه هماهنگی سرپرستان تیم‌ها با کادر سرپرستی و امور اجرایی کاروان نیز حضور نداشت. موضوعی که نشان می‌دهد رئیس فدراسیون تکواندو قصد دارد تا پایان برگزاری مسابقات نوجوانان در صوفیه حضور داشته باشد و پس از پایان مسابقات به قونیه بازخواهد گشت که در آن زمان نیز چندین گروه از ورزشکاران کشورمان در دهکده مسابقات مستقر شده‌اند و عملاً حضور ساعی کمکی به کاروان ورزشی کشورمان نخواهد کرد.

اگر واقعاً حضور ساعی در بلغارستان تا این حد مهم و از اهمیت برخوردار بود، بهتر نبود رئیس فدراسیون در تهران می‌ماند و همراه با اعضای تیم کشورمان ابتدا به ترکیه و در ادامه با اتوبوس به صوفیه می‌رفت؟ از طرفی گفته می‌شود در سفر معاون کاروان به قونیه و در ادامه به صوفیه، فرزند او نیز پدر را همراهی می‌کرده که این موضوع نیز بسیار عجیب است. حتی با فرض اینکه فرزند رئیس فدراسیون تکواندو با هزینه خود او به این دو سفر رفته باشد باید این سؤال را از مقامات ورزش پرسید که آیا این شرایط برای دیگر ورزشکاران و مسئولان کشورمان وجود دارد که با خانواده به سفرهای ورزشی بروند و رویدادهای مختلف را در کنار هم به تماشا بنشیند یا این شرایط تنها برای ساعی فراهم است.

بازی‌های کشورهای اسلامی| کسب اولین مدال ایران توسط آرین

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا