ورزشی

بویری: نمی‌خواستند بیشتر مدال‌های طلاها را یک کشور بگیرد/ قابلیت کسب 8 طلا را داشتیم

– اخبار ورزشی –

ملک‌محمد بویری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص مسابقات جهانی کشتی فرنگی جوانان که با قهرمانی مقتدرانه ایران تمام شد، اظهار داشت: با اینکه روس‌ها نبودند، اما سطح مسابقات بالا بود. همه تیم‌ها کار کرده و آماده به صوفیه آمده بودند و حتی آلمان و مولداوری هم طلا گرفتند. همه تیم‌ها خوب و روی جوانان‌شان کار کرده بودند، اما بچه‌های ما دلاوری کردند و تاریخ‌ساز شدند. کادرفنی و کشتی‌گیران و فدراسیون کشتی و همه عوامل دست به دست هم دادند که این اتفاق رقم خورد. فکر نکنم تیمی باشد که 6 فینالیست جهانی داشته باشد، اما ما این کار بزرگ را انجام دادیم که محصولش چهار طلا بود.

وی با اشاره به اشتباهات داوری در این رقابت‌ها، تصریح کرد: 6 فینالیست داشتیم. تیم ما قابلیت کسب 8 مدال طلا را هم داشت، اما به خاطر اینکه بیشتر طلاها را یک تیم نگیرد، بحث‌های داوری پیش آمد. با این حال باز هم بچه‌های ما از این 6 فینال، 4 طلا و دو نقره گرفتند و دو برنز هم به دست آوردیم. همدلی سرمربی با اعضای کادرفنی و ارتباط خوبی که با کشتی‌گیران ایجاد شده بود در کسب این مهم تاثیرگذار بود.

مربی سازنده استان خوزستان در مورد اینکه نگهداری و کاووسی دو کشتی‌گیری بودند که دست خالی از مسابقات جوانان جهان برگشتند، گفت: آرش نگهداری در آسیایی طلا گرفته بود اما اینجا نتوانست کشتی اول را رد کند و به کشتی گیر خوبی باخت. شکستش نزدیک بود، او کشتی‌گیر آینده‌داری است و ان‌شاءالله سال‌های بعد بهتر خواهد شد. او سال بعد هم در رده جوانان کشتی می‌گیرد. کاووسی کشتی‌های خوبی گرفت، نفر دوم اروپا از گرجستان را برد و در یک غافلگیری مغلوب کشتی‌گیر مولداوی که امسال قهرمان اروپا شده بود، شد.

حضور کرمانشاه در لیگ برتر کشتی به نام شهرداری

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا