جامعه

واگذاری مسکن به 250 خانوار دارای 2 عضو معلول

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آیین اختتامیه اولین رویداد حرکت با برکت در راستای توسعه همکاری دوجانبه سازمان بهزیستی کشور با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با هدف ایجاد اشتغال و حمایت از ایده‌های نوآورانه در حوزه اشتغال افراد دارای معلولیت برگزار و تفاهم‌نامه اشتغالزایی به مبلغ 14000 میلیارد ریال فی‌مابین عارف نوروزی؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، علی‌محمد قادری؛ رئیس سازمان بهزیستی کشور و محمود عسکری‌آزاد؛ رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت امضاء شد.

علی‌محمد قادری؛ رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در چله دوم انقلاب اسلامی، گام دوم را آغاز کردیم، عنوان کرد: مردمی‌سازی در بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) کاملاً مشهود و مایه مباهات است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: سازمان بهزیستی کشور به عنوان نهاد انقلابی و شجره طیبه، افتخار می‌کند که وظایف متعدد و متکثری را دارد و اکنون اتصال میان یک نهاد انقلابی و سازمان دولتی، کار بسیار بزرگی است.

وی با اشاره به حمایت از ایده‌های نوآورانه در حوزه اشتغال افراد دارای معلولیت گفت: امروز جوانان به عنوان تسهیلگر اشتغال در روستاها و شهرهای سراسر نقاط کشور چنین افتخاری را ممیزی کردند و امروز از این طرح‌ها یک به یک تقدیر خواهد شد.

قادری به همسویی استراتژیک میان مجموعه‌های دولتی و مردمی اشاره کرد و افزود: این مهم بیانگر این است که وزارت اقتصاد و دارایی کشور و صندوق کارآفرینی امید در کنار سازمان بهزیستی کشور جمع شدند و تسهیلگری اشتغال را در بند الف تبصره 18 دنبال می‌کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه اشتغالزایی به مبلغ 14000 میلیارد ریال از واگذاری مسکن به 250 خانوار دارای 2 عضو معلول خبر داد.

عارف نوروزی؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اعلام آمادگی در راستای اشتغالزایی، تامین مسکن افراد دارای معلولیت، محرومان و زنان سرپرست خانوار گفت: در حال حاضر باید درخصوص 440 نقطه حاشیه شهرها برای تخصیص منابع و جلوگیری از موازی‌کاری و شفاف‌سازی وظایف، تعیین و تکلیف صورت گیرد.

واریز مستمری دی‌ماه مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی

محمود عسکری‌آزاد؛ رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت بیان اینکه بنیاد برکت براساس تفکر محرومیت‌زدایی شکل گرفته است و رویکرد اصلی بنیاد، اقدام براساس مشارکت مردم است بطوری که بدون توسعه تشکیلات با راهبرد توانمندسازی بتوانیم حرکتی در کشور داشته باشیم.

رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت با اشاره به حضور فعال در 14 هزار روستای کشور و ایجاد 260 هزار اشتغال، ادامه داد: در حال حاضر 60 هزار نفر از معتمدین متشکل از مقامات، فرمانداران و … به همراه 950 تسهیلگر در فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی و … با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) همکاری می‌کنند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا