سیاسی

مراسمات دهه فجر امسال با شعار محوری «ایران استوار؛ 44 سال افتخار» برگزار خواهد شد

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در جلسه اعضای ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب‌اسلامی که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، معاون امور مجلس ریاست جمهوری، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، رؤسای کمیته‌های 29 گانه ستاد مرکزی دهه فجر و با شرکت وبیناری رؤسای ستادهای دهه‌ی فجر استان‌های کشور در مجلس برگزار شد، با تبریک حلول ماه پرفضیلت رجب المرجب، گفت: خداوند زمینه‌ها و بسترهایی را برای تربیت، تعالی معنوی و روحی وغفلت‌زدایی انسان‌ها فراهم کرده که یکی از بهترین آن‌ها، معبر نورانی ماه‌های رجب، شعبان و رمضان است. ماه رجب سرچشمه این مسیر نورانی و قلّه آن لیله القدر است. خداوند ابزار مناسب این سفر معنوی را نیز در اختیار ماقرارداده است. در این سه ماه، ادعیه و مناجات‌هایی از ائمه معصومین (ع) وارد شده که دریای معارف الهی است و روح و جان ما را جلا می‌دهد.

قالیباف: تمرکز دشمن در جنگ ترکیبی اخیر بر فاصله انداختن میان امام و امت بودوی با تسلیت شهادت امام هادی(ع) و توصیه به قرائت زیارت جامعه‌ی کبیره امام هادی(ع) در این ایام گفت: هدف انقلاب اسلامی، تربیت و پرورش انسان‌هایی در تراز مکتب حیات‌بخش اسلام است و انسان‌سازی بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است و افرادی از جمله شهید حاج قاسم سلیمانی ودیگر شهدای عرصه‌های جهاد و مبارزه تربیت یافته مکتب امامین انقلاب و انقلاب اسلامی هستند.

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به تشکیل مجموعه هیأت‌اندیشه‌ورز در دوره جدید کاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: اعضای هیئت اندیشه‌ورز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی متشکل از صاحبنظران، روحانیون، اساتید دانشگاهی، افراد صاحب اندیشه و فکر که از ایده‌ها، خلاقیت‌ها، ابتکارات و نوآوری‌های این عزیزان در برگزاری مراسم و مناسب‌هایی که شورا متولی آن است، بهره‌مند می‌شویم.

موسی‌پور افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی طبق قانون، پنج وظیفه‌ی سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، سازماندهی، نظارت و راهبری مراسم و مناسبت‌های ملی، مذهبی و انقلابی را بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه شورای هماهنگی سه ماموریت اصلی و برنامه‌های فرعی بسیاری نیز ذیل آن قرار دارد، گفت: اولین مأموریت شورا برگزاری بزرگداشت‌ها و مناسبت‌های منطقه‌ای و استانی است. در استان‌ها ومناطق مختلف، مناسبت‌های قبل و بعد از انقلاب وجود دارد که ویژه آن استان است و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در راستای زنده‌نگه داشتن یاد و خاطره رویدادهای سرنوشت‌ساز انقلاب اسلامی، این مناسبت‌های منطقه‎ای را برگزار می‌کند. حوادث و رویدادهای مهم و تأثیر گذار انقلاب اسلامی شناسنامه انقلاب و هویت بخش برای نسل جوان و نوجوان بوده و آثار و برکات فراوانی را در بر خواهد داشت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، افزود: مأموریت دیگر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، برنامه‌ریزی دقیق، منسجم و کارآمد برای ظهور و بروز اراده ملی و قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی در مقابله با فتنه‌ها و دفاع از ارزش‌های الهی و انسانی و نمود حمایت انقلاب در دفاع از مظلومان و مستضعفان است.

موسی‌پور با اشاره به حوادث اخیر تأکید کرد: ظهور و بروز اراده مردم در قالب اجتماعات، تظاهرات و راهپیمایی‌های مختلف نقش اصلی را در خنثی‌سازی توطئه و طراحی پیچیده و هجمه‌ی همه جانبه دشمن ایفا کرد.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی ایران، مجموعه‌ای از ایام الله است، گفت: سومین مأموریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، برگزاری بزرگداشت ایام الله به صورت کلی و ملی است. مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز در این باره فرمودند که راهبرد دشمن، کتمان و کمرنگ کردن و به فراموشی سپردن ایام الله است، بنابراین یکی از وظایف و تلاش خادمان ملت ایران در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تمهید مقدمات و برنامه‌ریزی برای تکریم، پاسداشت، حفظ و زنده نگه داشتن ایام الله است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: در طی سال، 15 برنامه سراسری در کل کشور و تمام استان‌ها و شهرها و روستاهای کشور به صورت سراسری از سوی شورای هماهنگی برگزار می‌شود. مهمترین این برنامه‌ها، بزرگداشت یوم الله دهه فجر انقلاب اسلامی است. در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم. ستادهای مربوطه کار خود را از مدتی قبل شروع کرده‌اند، هدف و رویکرد اصلی برنامه‌های ستاد دهه فجر حضور پرشور مردم بصیر و لحظه‌شناس ایران در مراسم دهه فجر به ویژه یوم الله 22 بهمن است که بایاری خداوند متعال جشن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب با حضور حماسی مردم و شعار محوری ' ایران استوار 44 سال افتخار ' برگزار خواهد شد.

سید نظام‌الدین موسوی رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: دهه فجر فرصتی برای انتقال آرمان‌ها به نسل های جدید و شکوه حضور مردم و به نمایش گذاشتن تعهد آن‌ها نسبت به نظام جمهوری اسلامی است که رهبر معظم انقلاب همواره پیش از این دهه بر آن تأکید و بعد از آن نیز، از مراسم های برگزار شده به عنوان نقطه اوج و اقتدار و نماد همبستگی مردم با آرمان های انقلاب و نظام یاد می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه چند سال است که به دلیل شیوع کرونا، راهپیمایی حضوری مردم را نداشتیم و به صورت خودرویی برگزار می‌شد، عنوان کرد: امسال با بهبود وضعیت کرونا، راهپیمایی گسترده و باشکوهی را برگزار خواهیم کرد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مردم با حضور قاطعانه خود در مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی امید را به جامعه تزریق کرده و پاسخ مناسب و قاطعی به دشمنان می‌دهند، عنوان کرد: کمیته های 29 گانه ستاد دهه فجر از ماه‌ها قبل فعالیت خود را آغاز کردند و جلسات مستمری را به صورت هفتگی برگزار می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه ستاد دهه فجر در دستگاه‌های مختلف نیز شکل گرفته است، اظهار کرد: سامانه‌های ستادی علاوه بر استان‌ها، شهرها و بخش‌ها در دهیاری‌ها نیز تشکیل شده اند. همچنین با نهادهایی که مخاطب بیشتری دارند مثل وزارتخانه های آموزش، علوم، کار و ورزش به صورت جداگانه جلساتی داشتیم.

موسوی با اشاره به اینکه دشمن، بیشتر جوانان و زنان را هدف قرار داده است، عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای مقابله با این حربه دشمن، امسال از ظرفیت این اقشار در برگزاری مراسم‌های دهه فجر انقلاب اسلامی بیشتر‌ بهره خواهیم برد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: فضای برگزاری دهه فجر امسال با توجه به اینکه میان دو عید میلاد امیرالمومنین علی(ع) و مبعث پیامبر(ص) قرار گرفته است، باید با نشاط و سرور باشد. همچنین بخش عمده ای از پروژه های کشور نیز در این دهه افتتاح می‌شود که این حرکت امید به جامعه را تزریق می‌کند. صداوسیما و رسانه ملی نیز قرار است این رویداد با شکوه را به بهترین نحو پوشش داده و دستاوردهای بخش‌های مختلف نظام را منعکس کنند.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر در پایان با بیان اینکه این روزها همه مردم مشکل اقتصادی دارند که قابل انکار نیست، خاطرنشان کرد: با این حال مردم دلبسته نظام و انقلاب بوده و همواره آن را نشان داده اند و امسال نیز به صحنه خواهند آمد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا