هنری

2 برنامه سینمایی تلویزیون در راه

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، چند برنامه سینمایی، تلویزیون برای ایام جشنواره فیلم فجر در نظر گرفته؛ از کوچِ برنامه «هفت» به شبکه نمایش تا ویژه شبکه پنج سیما و بازگشت سینما هویت تنها برنامه سینمایی مختص نوجوانان. در این میان دو برنامه دیگر هم به ویترین برنامه‌های سینمایی تلویزیون اضافه می‌شوند.

برنامه «نقد سینما» هم از شبکه پنج به شبکه چهار کوچ می‌کند و شبکه جام‌جم هم برای ایرانیان خارج از کشور، تدارکی ویژه دیده است. فصل چهارم برنامه «نقد سینما» به تهیه‌کنندگی یوسف بچاری و به میزبانی امیررضا مافی، پس از وقفه‌ای یک ساله همزمان با برگزاری چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از 12 بهمن‌ماه پخش خود را آغاز می‌کند.

سری جدید این برنامه که با مشارکت سازمان سینمایی سوره تولید می‌شود، با تغییر رویکرد محتوایی و با هدف طرح مباحث عمیق‌تر درباره سینمای ایران از شبکه پنج سیما به شبکه چهار منتقل شد و قرار است همزمان با برگزاری این رویداد سینمایی در پردیس سینمایی ملت هر شب ساعت 21:30 به صورت زنده روی آنتن برود.

فصل جدید این برنامه که به پوشش جشنواره چهل‌ویکم فجر و بررسی فیلم‌های بخش مسابقه اختصاص دارد، در بخش خبری با خبرنگاران رسانه‌های جمعی درباره اتفاقات این رویداد، گفت‌وگو می‌کند. یکی از ویژگی‌های این فصل میز گفت‌وگوی ویژه با حضور اکبر نبوی، پژوهشگر و منتقد سینما، به عنوان میهمان ثابت برنامه در فضای نقد سینمای ایران در نسبت با سینمای جهان خواهد بود.

«نقد سینما» در ایام برگزاری چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر از 12 تا 22 بهمن‌ماه هر شب ساعت 21:30 به صورت زنده روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

تغییرات جدید در سریال‌سازی و جا به جایی برنامه «هفت»

پخش «سینما جام‌جم» همزمان با دهه فجر آغاز می‌شود

برنامه «سینما جام‌جم» محصول گروه فرهنگ، هنر و ادب شبکه جهانی جام جم همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی از شبکه جام جم پخش می‌شود. این برنامه در ساختار ترکیبی و در دو بخش اصلی میز نقد و گفت‌و‌گو با نویسندگان و منتقدان سینما و عوامل فیلم‌ها به معرفی مهم‌ترین فیلم‌های اکران شده و در حال اکران سینمای ایران در سال 1401 می‌پردازد.

برنامه افتتاحیه این برنامه، فیلم «منصور» ساخته سیاوش سرمدی است که به معرفی زندگی حرفه‌ای و دستاوردهای سرلشگر شهید « منصور ستاری» در صنعت هوایی کشور می‌پردازد. این برنامه با حضور «مازیار معاونی» منتقد سینما و حضور بازیگر فیلم «حمیدرضا نعیمی» و تهیه‌کننده فیلم «جلیل شعبانی» به مدت 45 دقیقه در ساعت 21:45 دقیقه روز چهارشنبه 12 بهمن و تکرار آن، روز بعد ساعت 12:45 دقیقه ظهر پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا