هنری

«چشم‌بندی» "حمید لولایی" و "شهرام قائدی" جلوی دوربین تسنیم + فیلم و عکس

– اخبار فرهنگی –

خبرگزاری تسنیم- مجتبی برزگر: نیاوران حوالی خیابان باهنر آخرین پلان دفتر زرافشان فیلمبرداری می‌شد. شهرام قائدی، شقایق فتاحی و حمید لولایی در صحنه بودند. شاهد احمدلو را دیدم که سرگرمِ کار است و می‌گوید باید کار به آنتن برسد و سرمان شلوغ است. حمید لولایی طبق معمول، خبرنگاران را می‌بیند می‌گوید که خیلی علاقه‌ای به گفت‌‌وگو کردن ندارم اما جلوی دوربین تسنیم حاضر شد.

شهرام قائدی که خیلی از درگذشت مادر و برادرش نگذشته، چهره‌اش نشان می‌دهد که خیلی عزادار است. اما وقتی دوربین روشن می‌شود و مقابلش قرار می‌گیرد سریعاً نگاه خود را تغییر می‌دهد و به یک کمدیِ تمام عیار تبدیل می‌شود. این نکته جالبی بود که البته درباره‌اش صحبت هم کرد.

شقایق فتاحی خیلی خوشحال است با چنین پارتنرهای قوی‌ای در سریال «چشم‌بندی» بازی می‌کند. بالأخره او بازی در سریال «نون‌خ» و تجربه کارگردانی سعید آقاخانی را هم در کارنامه دارد. اما ساختِ کار روتین تلویزیونی و حضور خیلی از طنازان شناخته شده، کار آسانی نیست.

سریال , صدا و سیما , تلویزیون , شبکه سه سیما , فیلم , عکس ,

قرار است اول شاهد احمدلو و بازیگرانش دورهمی با خبرنگاران داشته باشند و سپس در جلوی دوربین با آنها گفت‌وگو کنیم. اما حمید لولایی زودتر می‌خواست صحنه را ترک کند. از این موقعیت استفاده کردیم و جلوی دوربین حاضر شد و گفت: امیدوارم این کاری که تهیه و پخش می‌شود به نام «چشم‌بندی» از آن خوش‌تان بیاید و برایتان خاطره شود. امیدوارم خاطره کارهای قبلی من برایتان تکرار شود؛ برای همه مردم عزیزم، آرزوی موفقیت دارم؛ شاد باشید.

شقایق فتاحی که پس از «نون‌خ» دومین تجربه سریال تلویزیونی و کمدی خود را با چشم‌بندی می‌گذراند، چهره جدید این سریال محسوب می‌شد. او نیز ضمن تشکر از سازندگان و عوامل مجموعه، درباره چالش‌های نقش‌اش این‌طور شرح داد: در «چشم‌بندی» من نقش یک منشی خنگ را داشتم و سعی می‌کردم که به کاراکتر «خانم شیرزاد» شبیه نشوم. سوای کمدی، شخصاً دوست دارم نقش منفی را در کارهای درام تجربه کنم.

او سپس به توصیف پلان تصویربرداری شده آن روز پرداخت و گفت: امروز آخرین پلان من در دفتر زرافشان بود؛ خیلی ناراحتم از این که بچه‌ها را نمی‌بینم؛ واقعاً لذت بردم.

شاید گفت‌وگو با شهرام قائدی که 10 سال است با رسانه‌ای مصاحبه نداشته از همه جالب‌تر و قابل توجه‌تر باشد. او با این نکته آغاز کرد: خیلی عجیب است مدت کوتاهی مادر و برادرم را از دست دادم چطوری توانستم یک کار کمدی بازی کنم، دنبال جواب آن می‌گشتم و بارها به شاهد احمدلو گفتم. بارها گفتم که مگر می‌شود یک درمان سریع این شکلی پیدا شود و به این سرعت معجزه‌ای باشد که درمان پیدا کند. ممنونم از دوستان عزیزم که در سخت‌ترین روزهای زندگی مرا تنها نگذاشتند و توانستم خودم را پیدا کنم. خوشبختانه توانستم سکانس‌های سخت کمدی موقعیت را بازی کنم.

قائدی به این نکته اشاره کرد: من احساس می کنم بعد از این همه سال ما داریم یک کمدی شریفی کار می‌کنیم که یک قصه بسیار نابی دارد؛ ادعا نیست و نباید از خودمان تعریف کنیم. من یک قطره‌ای از دریای «چشم‌بندی» و این همه عوامل خوب و دست‌اندرکارانش هستم که دوباره به روزهای خوش تلویزیون برگشتیم.

شاهد احمدلو کارگردان این سریال تلویزیونی در مقابل دوربین تسنیم این سریال را نوعی ژانر کمتر تجربه شده دانست و گفت: وقتی به من پیشنهاد دادند «چشم‌بندی» بسازم، دیدم ظرفیت‌های بالایی دارد که به یک کار نمایشی‌ای تبدیل شود که مدت‌هاست در شبکه تلویزیونی یک طنز روتین هر شبی به صورت کمدی در ژانر کمتر تجربه شده کمدی کارآگاهی نداشتیم، اتفاق بیفتد. خوشحالیم تا اینجای کار توانستیم با تمام فراز و نشیب‌هایی که پیش‌روی ما بوده با همکاری خوب، انگیزه دوستان و همکاران گام موثری، برداشته باشیم. در این شب های تلویزیون و مخاطبان تلویزیون که بتواند روحیه تازه‌تری را به آنها تزریق کند.

شهرام قائدی اعتقاد دارد باید حال همدیگر را خوب کنیم و هرکس به طریقی این کار را انجام دهد و همچنین به تصمیم‌گیرندگان در تلویزیون توصیه‌ای داشت: تلویزوین سال‌هاست راهش را آمده و راهش را بلد است. آدم‌های کاربلدی دارد، استعدادها آمده‌اند و نوشته‌ها و سناریوها و طرح‌ها آماده‌اند. آدم هایش را غربال کرده. من همیشه گفتم نیروی انسانی قدرتمند و خوبی داریم اما تصمیم‌گیرنده‌ها باید یک فکری نو کنند.

سلیم ثنایی تهیه‌کننده سریال هم در مقابل دوربین تسنیم به این نکته اشاره کرد که هنوز هم تلویزیون به نظرمن پرمخاطب‌ترین رسانه در کشور و دنیاست. چه افرادی که در صداوسیما فعالیت دارند و چه کسانی در پلتفرم‌ها تلاش می‌کنند همه هدف‌شان این است که یک کار خوب برای مردم ساخته شود و لحظات خوبی داشته باشد.

کار عجیب شهرام قائدی در «چشم‌بندی»!

او خبری از فصل دوم این سریال هم داشت که البته بستگی به نظر مدیران سازمان صداوسیما دارد؛ در حال پیش‌تولید این قضیه هستیم و ان‌شاءالله با یک وقفه کوتاه باز دوباره پخش فصل دوم آن را داشته باشیم.

سریال «چشم‌ بندی» ملودرامی اجتماعی است؛ داستانش از کارخانه‌ای شروع می‌شود که دچار حریق شده و افرادی درگیر این داستان شده‌اند. در این سریال بازیگرانی چون حمید لولایی، مرجانه گلچین، شهرام قائدی، سروش جمشیدی، سیاوش مفیدی، نعیمه نظام دوست، سعید پیردوست، شهین تسلیمی، مجید شهریاری، مختار سائقی، فرزانه سهیلی، داریوش سلیمی، ماهان عبدی، مهسا هاشمی، شقایق فتاحی، مجید علیزاده، مهناز دادفر، شهریار حیدری، رضا امینیان، شهاب احمدلو، با معرفی مهدی خزلبانی، پرستو الماس، ملیکا منصوری و با حضور امید روحانی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

تصاویر پشت صحنه سریال را در ادامه ببینید:

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا