جهان

یورش نظامیان صهیونیست به کرانه باختری و بازداشت فلسطینیان

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌‌‌الملل خبرگزاری تسنیم، نظامیان اشغالگر صهیونیستی صبح روز پنجشنبه به مناطقی در استان «رام‌الله» در کرانه باختری یور ش بردند و 15 جوان فلسطینی را در این منطقه بازداشت کردند.

به گزارش فلسطین الیوم، نظامیان صهیونیستی به روستای « المغیر» در شمال رام‌الله یورش بردند و ده فلسطینی را از جمله «محمد نزار النعسان»، «أحمد بشار أبو علیا»، «محمد خالد النعسان»، «محمد بشار أبو علیا»، «وسیم أحمد النعسان»، «باسل منیر أبو علیا»، «محمد سمیر»،« فادی شحادة أبو علیا»، «محمد عاطف أبو علیا» و «محمد مصطفى أبو علیا» را بازداشت کردند.

این درحالی است که نظامیان صهیونیست به تعدادی از منازل فلسطینیان در روستا یورش بردند.

نظامیان رژیم غاصب اسرائیل همچنین در یورش به منطقه « البیره» تعدادی از فلسطینیان از جمله صدیق العوری، محمد العوری موسى العوری را بازداشت کردند.

در جریان این یورش، اشغالگران صهیونیست به مسجد «علی بن ابی طالب» یورش بردند.

نظامیان اسرائیلی به روستای «ام بطین» در منطقه نقب یورش بردند و خانه یکی از فلسطینیان را تخریب کردند.

صهیونیست ها همچنین مناطقی از زمین با بولدوزر شخم زدند و درختان کاشته شده توسط تعدادی از فلسطینیان در نقب را ریشه کن کردند.

«عبدالرحیم الهزیل» در گفت و گو با عرب 48 اعلام کرد:نظامیان صهیونیست به روستای « الضحیه» یورش بردند و سد کوچکی که ما برای جلوگیری از نشت آب به خانمان ساخته بودیم، تخریب کردندو علاوه بر این آن ها زمین های کشاورزی ما را با خاک یکسان کردند.

وی در ادامه تاکید کرد:این سیاست رژیم صهیونیستی ده ها سال است که ادامه دارد، زیرا نقب تقریباً هر روز در نقاط مختلف در معرض چنین اقداماتی قرار می گیرد. این سیاست ها ما را آزار می دهد و ما و فرزندانمان را تحت فشار قرار می دهد.

از سوی دیگر ده‌ها شهرک نشین صهیونیست امروز پنجشنبه نیز تحت حمایت نظامیان رژیم اشغالگر به مسجدالاقصی یورش برده و شروع به انجام رفتارهای تحریک‌آمیز کردند.

از زمان اشغال قدس در سال 1967، نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی دروازه باب المغاربه را تحت کنترل خود درآورده و از این طریق شهرک‌نشینان و نیروهای اشغالگر به صورت روزانه به آن یورش می‌برند در حالی‌که مسلمانان اجازه ورود به مسجد الاقصی را ندارند.

صهیونیست‌های اشغالگر هر روزه به طور دسته جمعی و در دو نوبت صبح و عصر اقدام به تعرض به مسجد الاقصی می‌کنند.

هدف از این تجاوزات مستمر، زمینه سازی برای اجرای طرح شوم تقسیم زمانی و مکانی این مسجد بین مسلمانان و یهودیان است تا در نهایت آنها بتوانند کنترل کامل این مسجد را به دست گرفته و در راستای یهودی سازی و تخریب آن و ساخت معبد کذایی یهود بر روی خرابه‌های آن گام بردارند.

طی چند ماه اخیر یورش‌های نظامیان صهیونیست به شهرهای کرانه باختری و بازداشت و به شهادت رساندن فلسطینیان شدت گرفته است.

انجمن «اروپایی‌های حامی قدس» اعلام کرد که تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان قدس در ماه ژانویه به طور بی سابقه ای افزایش داشته است.

این انجمن تاکید کرد که اسرائیل در این ماه 1301 مرتبه و به شکل‌های مختلف جنایت هایی علیه فلسطینیان ساکن قدس مرتکب شده است. از جمله این تجاوزات می‌توان به 97 مورد تیراندازی به سمت فلسطینیان اشاره کرد که طی آن 5 فلسطینی از جمله 2 کودک به شهادت رسیده و 98 نفر دیگر زخمی شدند.

فرار سرمایه‌داران از فلسطین اشغالی و هشدار درباره پایان قریب‌الوقوع اسرائیلصدور 260 حکم بازداشت اداری علیه فلسطینیان طی ماه گذشتهافشای نقاط ضعف امنیت شهرک‌های صهیونیست نشین در فلسطین اشغالی

انجمن «اروپایی‌های حامی قدس» تاکید کرد که ده ها نفر هم در حملات نظامیان اشغالگر صهیونیست به قدس اشغالی بر اثر استنشاق گاز اشک آور به خفگی دچار شدند.

انجمن مذکور در ادامه افزود که که نظامیان صهیونیست ماه گذشته 311 مرتبه به محله های مختلف قدس اشغالی یورش بردند و 187 فلسطینی را بازداشت و 127 نفر را هم برای تحقیق و بازجویی احضار کردند.

در ادامه این گزارش آمده است که 37 فلسطینی به حبس خانگی محکوم شده که بیشتر آنان کودک هستند. رزیم صهیونیستی همچنین در این مدت 40 منزل و تاسیسات متعلق به فلسطینیان را در شهر قدس تخریب کرده و تبعید فلسطینیان از قدس در ماه گذشته ادامه داشته است

در ماه ژانویه گذشته، 4517 شهرک نشین صهیونیست به مسجد الاقصی یورش بردند و در این مدت 27 مورد حکم تبعید فلسطینیان از شهر قدس و مسجد الاقصی صادر شده است.

هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در ماه گذشته میلادی 260 حکم بازداشت موقت علیه فلسطینیان صادر کرده که 103 مورد از این احکام جدید و 157 مورد نیز تمدید احکام پیشین بوده است.

هم اکنون حدود 860 فلسطینی بدون این که تفهیم اتهام شوند، در زندان‌های رژیم صهیونیستی در بازداشت موقت قرار دارند. در میان اسرا در بازداشت موقت در زندان های رژیم صهیونیستی، 7 کودک و 2 زن نیز هستند.

این درحالی است که رژیم صهیونیستی طی ماه گذشته جنایت های خود را تشدید کرد و 35 فلسطینی تنها در یک ماه گذشته توسط این رژیم به شهادت رسیدند.

نهادهای فلسطینی همواره خواستار حمایت بین‌المللی از ملت مظلوم فلسطین شده و از دادگاه بین‌المللی کیفری خواسته‌اند تحقیقات درباره جنایات رژیم صهیونیستی را هرچه سریع‌تر آغاز کند.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند. جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به‌منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا