جهان

محمد رعد: آمریکا با تشدید بحران در لبنان به دنبال نابودی مقاومت است

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «محمد رعد» رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان گفت: دشمنان به دنبال سوق دادن انتخاب رئیس جمهور لبنان به سمت و سویی هستند که رئیس جمهوری روی کار آید که مجری سیاست‌های آنها باشد و مقاومت را در تنگنا قرار دهد.

وی افزود: ما کشور را به تعطیلی نکشانده‌ایم بلکه آنانی که لبنان را تحریم کرده‌اند، کشور را به این مرحله رسانده‌اند. آنان مانع رسیدن برق به مردم لبنان می‌‌شوند و اجازه رسیدن کمک‌ها به لبنانی‌ها را نمی دهند.

محمد رعد تاکید کرد: علت بحران لبنان فقط سیاست‌های نادرست دولتهای قبلی نیست بلکه خواست آمریکایی‌هاست تا مقاومت را ضعیف و از میان بردارند زیرا مقاومت پروژه عادی سازی فراگیر را به تعطیلی کشانده است.

وی افزود: آنها پس از شکست در جنگ 33 روزه با سلاح اقتصادی و مالی وارد کارزار شده‌اند. این تحرکات در حالی است که تلاشهای آنها برای جدا کردن مقاومت از پایگاه مردمی آن راه به جایی نبرده است. آنها با ضعیف کردن پول لبنان و کاهش ارزش پول آن و افزایش قیمت‌ها در لبنان هدفشان این است که مقاومت را عامل رویدادها معرفی کنند.

نماینده پارلمان لبنان: کلید حل مشکلات کشور انتخاب رئیس جمهور جدید است

از سوی دیگر «حسین الحاج حسن» رئیس فراکسیون پارلمان هم گفت: کلید حل مشکلات در لبنان انتخاب رئیس جمهور است.

وی ضمن تشریح مشکلات اقتصادی لبنان گفت: انتخاب رئیس جمهور زمینه را برای رایزنی سیاسی باز و به نفع کشور است و سبب کاهش تنش سیاسی خواهد شد.

این نماینده پارلمان لبنان هشدار داد: بستن باب گفتگو موجب تشدید بحران خواهد شد و فروپاشی بیشتر را به دنبال خواهد داشت. هر آنکه مخالف گفتگو است در فروپاشی سهیم است.

وی به تحریم آمریکا علیه لبنان اشاره کرد و افزود: گروه دیگر این تحریم را را رد می‌کند اما یک مقام اروپایی از این تحریم سخن گفته است. این مقام اروپایی قبل از سفر به آمریکا گفته بود: به منظور رفع تحریم لبنان به آمریکا می روم.

این نماینده لبنانی گفت: آمریکا اجازه رسیدن برق و دادن وام به لبنان را نمی‌دهد و هدفش رسیدن به خواسته هایش در لبنان است.

وی از تحرکات آمریکا در ممانعت از بازگشت آوارگان سوری سخن گفت و اینکه آمریکا به دنبال به زانو درآوردن لبنان و مجبور کردن آن به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.

حسین الحاج حسن تاکید کرد: در بحث ترسیم مرز دریایی هم آمریکا به دنبال تحمیل خواسته بود اما اراده ارتش و مقاومت و ملت این موفقیت را برای لبنان رقم زد.

وی همچنین گفت: آمریکا به دنبال حل مشکل فلسطین هم نیست.

نشستی در پاریس با هدف مداخله در انتخاب رئیس جمهوری لبنان

یک منبع دیپلماتیک عربی در بیروت به الشرق الاوسط گفت: پاریس پایتخت فرانسه پس فردا(دوشنبه) میزبان نشست پنج جانبه‌ای به منظور بررسی بحران ریاست جمهوری لبنان با حضور نمایندگانی از عربستان، آمریکا، مصر و قطر است.

این منبع گفت: نشست پاریس وارد موضوع اسامی مطرح برای نامزدی ریاست جمهوری این کشور نخواهد شد و بیانیه اختتامیه این نشست، «نقشه راهی» برای نمایندگان جهت انتخاب رئیس جمهوری است که زمینه انتقال لبنان به یک مرحله جدید را فراهم می آورد.

این دیپلمات عربی که خواست نامش فاش نشود، خاطرنشان کرد: گذرگاه اجباری برای نجات لبنان، انتخاب رئیس جمهوری قابل قبول در مجامع عربی و بین المللی است.

دعموش: آمریکا کاری برای مردم لبنان انجام نخواهد دادرئیس جدید اتاق عملیات آمریکا در بیروت/ پلن‌های واشنگتن در لبنان تغییر می‌کند؟پشت پرده تشدید تحرکات تروریستی در لبنان/ «گرگ‌های تنهای داعش» در طرابلس چه هدفی دارند؟

وی افزود: بیانیه اختتامیه نشست پاریس نسخه ای از مواضع عربی و بین المللی درباره ویژگی‌های رئیس جمهور آتی لبنان خواهد بود که در ماههای اخیر صادر شده است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا