سیاسی

معاون درمان وزارت بهداشت از رویداد «چه سفرها کرده‌ایم» بازدید کرد

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت و درمان در رویداد رسانه‌ای «چه سفرها کرده‌ایم» حضور پیدا کرد و درباره آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشورمان گفت: ما اخیرأ درگیر موج هشتم کرونا بودیم که خفیف‌ترین موج کرونا در کشورمان بود درحالی که این موج در کشورهای آمریکایی، اروپایی و شرقی روزانه آمار فوتی‌های سه‌رقمی داشت.

با هدف «تبیین دستاوردهای انقلاب»؛ رویداد رسانه‌ای «چه سفرها کرده‌ایم» آغاز به کار کرد

معاون درمان وزارت بهداشت و درمان در تشریح اقدامات پیشگیرانه مقابله با کرونا با بیان اینکه سال گذشته با شروع دولت مردمی روزانه 600 تا 700 بیمار فوتی کرونایی وجود داشت، افزود: پس از ورود دولت مردمی بالاترین مقامات کشور وارد میدان جدی مقابله با کرونا شدند و رهبر معظم انقلاب اسلامی تزریق واکسن را در برابر دوربین‌ها دریافت کردند که موجب تشویق مردم برای دریافت واکسن شد. در ادامه رئیس جمهور و وزیر امور خارجه اهتمام ویژه برای تهیه واکسن مورد نیاز کشور کردند.

او به تزریق 156 میلیون دوز واکسن کرونا در کشورمان پرداخت و با بیان اینکه در این زمینه در دنیا صاحب رکورد هستیم، گفت: در برخی روزها آمار تزریق واکسن به یک‌میلیون و 600 هزار دوز رسید که در سطح دنیا یک رکورد جهانی بود که با همکاری و مشارکت مردم محقق شد.

کریمی به 300 شهید مدافع سلامت کشورمان اشاره کرد و با بیان اینکه کادر درمان طی 2 سال گذشته مجاهدت شبانه‌روزی داشتند، درخصوص مطالعات علمی کشورمان در زمینه کرونا اظهار داشت: در یک مطالعه که 24 هزار بیمار بستری در آی‌سی‌یو را مورد بررسی قرار داد مشخص شد، واکسن‌های ایرانی کاملا قابل رقابت و از برخی از واکسن‌ها خارجی بهتر بود؛ این مطالعات نشان می‌داد تولیدات داخلی ما از نظر عوارض نیز با مطرح‌ترین واکسن‌های جهان رقابت داشتند و از برخی‌ها نیز بهتر بودند.

معاون درمان وزارت بهداشت و درمان از تلاش برای تکثیر مطالعات علمی دانشمندان ایرانی درخصوص کرونا خبر داد و تصریح کرد: اطلاعات این مطالعات که توسط 60 دانشمند عضو کمیته علمی کرونا دنبال شد برای برخی از مجلات آمریکایی ارسال شد که چاپ نکردند چراکه موجب اقتدار علمی کشورمان می‌شد.

کریمی درباره توسعه خدمات درمانی در کشورمان گفت: طی یک‌سال گذشته 19 هزار و 800 تخت بیمارستانی اضافه شده است که تعداد 2 هزار و 800 تخت از این تعداد مروبط به آی‌سی‌یو است؛ طی دوره جدید فعالیت دولت مردمی 2 هزار و 800 پزشک متخصص نیز در سطح مناطق محروم کشورمان توزیع شده است.

او از کاشت 2 هزار حلزون شنوایی در یک سال گذشته برای 2 هزار کودک به‌صورت رایگان خبرداد و تاکید کرد: وضعیت ایران در زمینه بهداشت و درمان، وضعیت مطلوبی است به‌طوری که مورد اعتماد مردم منطقه قرار گرفته‌ایم لذا در زمینه درمان بیماران خارجی در سطح کشور 220 بیمارستان دارای مجوز فعالیت می‌کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت و درمان درخصوص کمبودهایی دارویی گفت: وزارت بهداشت و دولت مردمی برای تامین داروهای مورد نیاز عزم و جزم جدی دارد و کمبودهای مقطعی دارویی توسط ظرفیت‌های داخلی تامین خواهند شد.
انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا