جامعه

شهرداری تهران هیچ برنامه‌ای برای دریافت عوارض سالیانه از محل قبور ندارد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسین نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پایان یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که اخباری مبنی بر دریافت عوارض از محل قبور مطرح شده و اعداد و ارقامی مبنی بر دریافت عوارض سالانه به مبلغ 164 هزار تومان برای هر قبر و حدود یک میلیون تومان تحت عنوان مقبره‌ها اعلام شده است که آیا این خبر مورد تایید شهرداری تهران است یا خیر، اظهار کرد: به هیچ عنوان ما عوارضی در قالب این مواردی که گفته شد، نداریم.

وی تصریح کرد: بنای ما این است که تحمیل جدیدی در حوزه خدمات شهری برای شهروندان نداشته باشیم و این اخبار به هیچ عنوان صحت ندارد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: از گذشته و تا به امروز در قالب بهای خدمات هزینه‌ای بر اساس مصوبه شورا از خانواده متوفیان در هنگام دفن و کفن امواتشان دریافت می‌شد که این رویه از سنوات پیش بوده و خواهد بود و به جز مبلغ تحت عنوان بهای خدمات؛ شهرداری تهران بنایی برای دریافت پول در قالب عوارض و … ندارد.

واکنش چمران به دریافت عوارض "نگهداری قبور" از شهروندان

نظری گفت: به هر ترتیب برای نگهداری قبور امنیت هزینه‌هایی توسط مجموعه سازمان بهشت زهرا انجام می‌شود و ما نیز بنا داریم این هزینه‌‌ها را به صورت شفاف اعلام کنیم ولی این مسئله به این معنا نیست که شهروندان مبالغی را تحت عنوان عوارض قبور در طول سال پرداخت کنند.

وی در پایان با تاکید مجدد بر اینکه سازمان بهشت زهرا هیچ مبلغی را تحت عنوان عوارض قبور از شهروندان دریافت نخواهد کرد، گفت: تنها هزینه‌های پرداختی مربوط به کفن و دفن اموات است که این مبالغ نیز در زمان دفن اموات توسط خانواده‌هایشان به سازمان بهشت زهرا پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا