ورزشی

گمانه‌زنی‌ها درباره آینده منچسترسیتی؛ گواردیولا قبل از اعلام مجازات استعفا می‌کند!

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، 9 پیش بود که پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی در یک مصاحبه جنجالی، خیال منتقدان ولخرجی کارفرمایانش در بازار نقل و انتقالات را راحت کرد و به آنها که معتقد بودند سیتی خارج از چارچوب‌های قانون بازی مالی جوانمردانه فعالیت دارد، چنین جوابی داد: «اگر بفهمم که آنها به من دروغ می‌گویند، روز بعد دیگر اینجا نخواهم بود.»

اکنون وضعیتی پیش آمد که ممکن است سرمربی اسپانیایی متوجه شود، شیخ منصور و داردسته‌اش در مورد ساختار مالی باشگاه و شیوه خرید بازیکن برای تیم به او دروغ گفته‌اند چون سازمان لیگ برتر انگلیس اخیراً اعلام کرد که بالغ بر یکصد مورد تخلف مالی از سیتیزن‌ها سرزده است؛ تخلفاتی که حداقل مجازات آن می‌تواند پرداخت جرایم نقدی سنگین باشد و حداکثر آن هم سقوط به دسته پایین‌تر.

تخلفات باشگاه منچسترسیتی اما محدود به خرج‌های بیش از حد مجازش برای خرید بازیکن نمی‌شود. آبی‌‌های شهر منچستر متهم هستند که اطلاعات واقعی مربوط به منابع درآمد، سود و ضرر سالانه، حقوق و دستمزد بازیکنان و مربیان‌شان را اعلام نکرده‌اند و عامدانه در فرآیند تحقیقاتی که از ماه دسامبر 2018 برای رسیدگی به تخلفات‌شان آغاز شده بود، سنگ‌اندازی کرده‌اند.

لیگ برتر انگلیس منچسترسیتی را توبیخ کرد/ احتمال سقوط تیم گواردیولا به دسته پایین‌تر

دامنه تخلفات من‌سیتی آن‌قدر گسترده است که طبق گزارش نشریه سان، خون تمام رقبای این باشگاه‌ در لیگ برتری را به جوش آورده و آنها خواهان اعلام هرچه سریعتر حکم انضباطی این باشگاه شده‌اند. فرضیاتی که در خصوص مجازات باشگاه منچسترسیتی مطرح است، کسر امتیاز تا جایی که ماندن در لیگ برتر برای این تیم امکان پذیر نباشد را هم شامل می‌شود.

گویا خلدون المبارک رئیس باشگاه منچسترسیتی قبل از اعلام رسمی توبیخ باشگاه از سوی سازمان لیگ برتر از این موضوع اطلاع داشته است و به همین دلیل قبل از بازی اخیر این تیم برابر تاتنهام در لیگ برتر انگلیس – دیداری که سیتی آن را یک بر صفر باخت – جلسه ای با بازیکنان برگزار می‌کند تا آنها را از روانی درباره خبرهایی که قرار بود بشنوند آماده کند. نشریه اتلتیک انگلیس در این باره نوشته است که در این جلسه اضطراری که با هدف کنترل لطمات به باشگاه برگزار شد، پپ گواردیولا نیز حضور داشت هرچند او و فران سوریانو مدیراجرایی باشگاه منچسترسیتی جزو نخستین افرادی بودند که از آغاز تحقیقات درباره تخلفات مالی سیتیزن‌ها اطلاع پیدا کردند.

بدون شک مهمترین خبر درباره این پرونده، ادعای نشریه سان انگلیس است که نوشته باشگاه منچسترسیتی خودش را برای استعفای پپ گواردیولا قبل از اعلام مجازات آبی‌های شهر منچستر آماده کرده است چرا که هر کاری جز این، با ادعای 9 ماه پیش او منافات خواهد داشت.

در خبری دیگر درباره پرونده باشگاه منچسترسیتی، نشریه دیلی‌میل انگلیس نوشته است که این باشگاه مسئولیت دفاع از این باشگاه را به لرد پانیک کی‌سی یکی از زبده‌ترین وکلای بریتانیا سپرده است، وکیلی که طبق ادعای این نشریه حق الوکاله او 5 هزار و 600 یورو در ساعت است و سابقه دفاع از بوریس جانسون نخست وزیر سابق را هم در رزومه کاری‌اش دارد. پانیک در حوزه ورزشی نیز پیش از این به منچسترسیتی کمک بزرگی کرده است و آنها را از محرومیت از شرکت در رقابت‌های تحت نظارت یوفا در سال 2020 نجات داد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا