جامعه

افتتاح ایستگاه مترو "دادمان" تا چند هفته دیگر

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی در جریان انجام تست گرم مسیر منتهی‌الیه شمالی خط 7 متروی تهران با تاکید بر اینکه یکی از اولویت‌های مدیریت شهری و شورای ششم توجه به تکمیل هفت خط در حال فعالیت مترو است، اظهار کرد: 60 هزار میلیارد تومان جهت مطلوبیت بهره‌مندی و تکمیل هفت خط مترو پیش‌بینی شده است.

شهردار تهران گفت: ساخت خطوط 10 و 11 سال آینده آغاز می‌شود و برای خط 8 و 9 تمهیداتی پیش‌بینی شده تا فضای بهره‌مندی را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: خط 7 از ورزشگاه تختی در منطقه 13 آغاز می‌شود و تا میدان صنعت ادامه دارد؛ ایستگاه تختی جنبه پایانه‌ای دارد و امیدواریم سال آینده به نتیجه برسد.

زاکانی با بیان اینکه تست گرم خط 7 مترو از ایستگاه میدان صنعت تا میدان کتاب به طول تقریبی چهار کیلومتر انجام شد، گفت: در ایستگاه دادمان هزار و 110 میلیارد تومان هزینه شده که تا پایان اسفند ماه این ایستگاه و خرداد سال آینده ایستگاه میدان کتاب افتتاح خواهد شد.

آغاز عملیات اجرایی خط 10 مترو تهران از سال آینده

شهردار تهران تصریح کرد: معماری سنتی در ایستگاه‌های مترو یکی از ویژگی‌هایی بود که به عنوان الگوی اول در ایستگاه قیام اجرایی شد و تلاش بر این بود که به سمتی برویم که فضاهای ایستگاهی را با معماری هویت ایرانی ـ اسلامی شکل بدهیم تا هم طراوت و لطافت زیرزمین فراهم شود و هم سنخیت در ارائه خدمت فراهم باشد که مورد استقبال بود و در ایستگاه دادمان نیز به سمت روش سنتی رفته‌ایم و امیدواریم ظاهر آن زیبایی و طراوت را فراهم کند؛ ایستگاه‌های جدید بهتر و زیباتر از ایستگاه‌های قبل خواهد بود.

وی با بیان اینکه روز گذشته تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد مسکن منعقد کردیم و 6 کیلومتر از انتهای خط 4 را با بنیاد مسکن دنبال کردیم که منطقه 4 و 18 پشتیبان این بخش بودند، ادامه داد: به لطف الهی این مسیر کار و تلاش که شرکت بهره‌برداری مترو آغاز کرده امکان فوق‌العاده خوبی را برای بهره‌مندی مردم ایجاد کرده است.

زاکانی با اشاره به انجام تست گرم خط 6 در مدت اخیر گفت: امیدواریم با افتتاح خط 6 شاهد خدمات‌رسانی جدی به مردم در این خط باشیم؛ کارهای شبانه‌روزی ما معطل کاری دیگر نیست و به طور همزمان چهار مسیر تامین 630 دستگاه واگن نیز انجام می‌شود که با مشارکت واگن‌سازی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا