هنری

مجید قناد و تئاتری‌ها برای کودکان خوی هدیه جمع می‌کنند

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، چند روز گذشته خبری از حضور هادی‌ حجازی‌فر منتشر شد. پس از آن، در فضای‌مجازی ویدئوهایی بیرون‌ آمد که نشان می‌داد پرویز پرستویی، مسعود خادم و احسان علیخانی در خوی حضور دارند و مردم زلزله‌زده را تنها نگذاشتند.

در جشنواره فیلم فجر از همدردی هنرمندان نسبت به مردم زلزله‌زده خوی رسید و به اهدایِ جایزه مجید صالحی بهترین بازیگر نقش اول مردِ این جشنواره، ختم شد. ناگفته نماند چهره‌های هنری و ورزشی همواره در مواقع بحران همچون سیل و زلزله و اتفاقاتِ دیگر کنار مردم بوده‌اند؛ همچنان که در زلزله کرمانشاه و پیشترها بوئین‌زهرا و بم این ابراز همدردی و همراهی کاملاً در تاریخ ثبت و ضبط شده است.

اما حضور مجید قناد و اهالی خانه تئاتر جالب توجه است که برای کودکان خوی، هدیه جمع می‌کنند. این اتفاق قرار است به گفته میثم یوسفی کارگردان تئاتر در جریان اجرای دو گروه در فرهنگسرای نیاوران و پردیس تئاتر شهرزاد بیفتد. این نمایش با نام «شکوفه‌های بهاری» در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود که این اجرا هر روز ساعت 18 خواهد بود و در تئاتر "شهرزاد" نیز به اسم «عمو نوروز اومده» و راس ساعت 16 اجرا می‌شود.

این نمایش برای گروه سنی خردسال و کودک است؛ در جریان این اجرا تماشاگران کودک و خردسال با رسوم و رسومی مانند قاشق‌زنی، چهارشنبه سوری، فلسفه هفت‌سین و … آشنا می‌شوند. اما این نمایش اجرایی ویژه هم خواهد داشت که روز جمعه 28 بهمن‌ماه با حضور مجید قناد و دیگر هنرمندان خواهد بود. در جریانِ این نمایش، کمک‌ها و هدایای خانواده‌ها برای کودکان زلزله‌زده خوی جمع‌آوری می‌شود.

این نمایش‌ها تا روز 26 اسفندماه اجرا خواهد داشت.

به بهانه حضور هادی‌ حجازی‌فر در کنار مردم خوی

مجید قناد در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم به این نکته اشاره کرد: ما سعی کردیم این مسیر بدون اطلاع‌رسانی برود. چون کاری نیست جز وظیفه! همه این‌ها مسیر مهربانی است که در خانه تئاتر وجود دارد. ما هم جزئی از آن خانواده بزرگ و محترم هستیم. تلاش می‌کنیم بتوانیم در حدی که می‌شود این کمک‌ها و همیاری‌ها اتفاق بیفتد.

وی افزود: الان اطلاع‌رسانی شده اما زمان زیادی است هنرمندان این همیاری و کمک‌ها را به انحاء مختلف به مردم خوی دارند. خانم رویا تیموریان و دیگر اعضای هیئت مدیره خانه تئاتر دست به دست هم دادند در بضاعت خودشان کار انجام می‌دهند.

قناد در پایان خاطرنشان کرد: اگر کسانی که علاقه‌مندند به این جریان کمک کنند در این نمایش‌هایی که اعلام شده می‌توانند حضور پیدا کنند و کمک‌هایشان را داشته باشند تا این هدایا به دست کودکان زلزله‌زده خوی برسد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا