سیاسی

تصویب پیشنهاد پرداخت ماهانه 5 میلیون تومان به معلولان شدید در کمیسیون تلفیق بودجه

– اخبار سیاسی –

عبدالناصر درخشان عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1402 در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح جزئیات تصویب پیشنهاد پرداخت ماهانه 5 میلیون تومان به معلولان شدید و خیلی شدید، اطهار داشت: از آنجایی که حوزه انتخابیه ام دارای بیشترین آمار معلولان است از بدو ورود به مجلس پیوسته پیگیر مطالبات این قشر بوده ام و در این راستا سوالات و تذکراتی را نیز مطرح کرده و مکاتبات فراوانی با مسئولان مربوطه داشتم.

افزایش 20درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال 1402 / تعیین تکلیف مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

وی ادامه داد: در این مدت مسئولان مربوطه نبود اعتبارات لازم را عامل عدم اجرای قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت عنوان می کردند. البته در سال‌های 98 تا 1401 تنها اعتبارات محدودی در بودجه های سنواتی برای اجرای قانون فوق الذکر تعیین شده بود اما متاسفانه در لایحه بودجه 1402 اعتبار مربوط به ماده 27 قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت پیرامون بحث معیشت این عزیزان حذف شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1402، گفت: در نهایت در کمیسیون تلفیق با پیگیری هایی که انجام دادم و با تلاش اعضای کمیسیون اجتماعی با اصلاح بند(ب) تبصره 12 لایحه بودجه 1402 مقرر شد که سازمان بهزیستی کشور مکلف شود در راستای اجرای ماده 27 قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت ماهانه مبلغ 50000000 ریال به عنوان کمک معیشت به معلولان شدید و خیلی شدید فاقد شغل و درآمد پرداخت کند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا