جهان

200 تروریست الشباب در سومالی کشته شدند

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه ببن‌الملل خبرگزاری تسنیم، «داوود اویس جامع»، وزیر اطلاعات دولت فدرال سومالی در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که 200 نفر از اعضای گروهک تروریستی الشباب را در یک عملیات ضد تروریستی به هلاکت رسانده است.

وزیر اطلاعات دولت فدرال سومالی افزود: عملیاتی که در منطقه «مدغ» انجام شد، منجر به کشته شدن 120 نفر و زخمی شدن تعدادی از تروریست‌های الشباب شد.

داوود اویس جامع اظهار داشت که ارتش با کمک نیروهای ایالت «گلمدغ» توانسته است 50 نفر از عناصر گروهک تروریست‌های الشباب را به هلاکت برساند و مناطقی را در جنوب استان مدغ که تحت کنترل گروهک تروریستی الشباب بود، به تصرف خود در آورد.

به نوشته روزنامه «سومالی جدید»، وزیر اطلاعات در خاتمه گفت که عملیات نظامی دیگری توسط نیروهای امنیتی سومالی و متحدان بین‌المللی این کشور در نبرد علیه الشباب در منطقه «شبیلی سفلی» انجام شد و در اثر آن 18 تن از عناصر الشباب جان خود را از دست دادند.

الشباب یک گروه وابسته به شبکه تروریستی القاعده است که از سال 2004 تاکنون با انجام عملیات تروریستی خود ثبات و امنیت سومالی برهم زده و تهدیدی علیه کشورهای شاخ آفریقا محسوب می‌شود.

تهدیدات الشباب سبب شده‌ است برخی کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‎ای به کمک سومالی بشتابند و به این کشور در امر مبارزه با الشباب کمک کنند.

کشته شدن 135 تن از عناصر الشباب در سومالیحمله تروریستی در پایتخت سومالی همزمان با کنفرانس مبارزه با تروریسم

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا