هنری

300 هزار نفر هفته گذشته سینما رفتند

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، زمستان امسال سینماهای ایران بار دیگر رکورد شکنی کرد و بعد از فروش 8 میلیارد و 768 میلیون تومانی آخرین هفته دی ماه، کمتر از یک ماه بعد یعنی در آخرین هفته ماه دوم زمستان 1401 رکورد جدیدی برای هنر هفتم کشورمان ثبت شد.

بر اساس اطلاعات سمفا، سینماهای کشور در هفته گذشته 9 میلیارد و 168 میلیون و 723 هزار تومان فروش داشتند و تعداد مخاطبین سالن‌ها نیز 299 هزار و 393 نفر بوده است.

کدام شهرها بیشترین فروش سینماهای جشنواره فیلم فجر را داشتند؟

براساس همین اطلاعات پرفروش‌ترین فیلم در هفته قبل بخارست با 3 میلیارد و 424 میلیون تومان بوده که از 24 آبان اکران خود را آغاز کرده است.

اما رتبه دوم به ملاقات خصوصی 2 میلیارد و 136 میلیون تومان رسید و چپ راست با 1 میلیارد و 500 میلیون تومان در جایگاه سوم ایستاده است.

این درحالی است که لوپتو 732 میلیون، جزیره فضایی 398 میلیون، پالتو شتری نیز 384 میلیون تومان فروش داشتند و رتبه‌های بعدی فروش را به خود اختصاص دادند.

نکته قابل توجه در این زمینه اینجاست که سه شنبه هفته گذشته یعنی روز نیم بها بودن بلیت‌ها نیز سینماهای کشور 80 هزار نفر مخاطب داشتند و 1 میلیارد و 500 میلیون تومان فروش فیلم‌های اکران شده ثبت شد. بنابراین می‌توان گفت با حذف روز سه شنبه، در 6 روز دیگر 220 هزار نفر به سینماها رفته‌اند که با این حساب به طور میانگین روزانه 36 هزار نفر آمار حضور مردم در سینماهای کشور بوده است.

آیا سینما با فیلم‌های جشنواره فجر رکورد می‌زند؟

به نظر می‌رسد که این رقم می‌تواند با اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر و ادامه اکران فیلم‌های در حال نمایش، افزایش یابد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا