هنری

قیمت‌ها، خرید از نمایشگاه تخصصی کتاب دین را تحت تأثیر قرار داد

– اخبار فرهنگی –

حمید خرمی، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان استان قم، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ با اشاره به برگزرای نمایشگلاه کتاب دین گفت: در این نمایشگاه بیش از 100 ناشر تخصصی حوزه دین حضور دارند که 21 هزار عنوان کتاب را که در سه سال گذشته منتشر شده‌، است را عرضه کرده‌اند.

وی با اشاره به حضور 10 ناشر از کشورهای عراق‌، لبنان،‌ بحرین و سوریه در این دوره نمایشگاه گفت:‌ چهار ناشر تخصصی حوزه کودک نیز در این دوره نمایشگاه حضور دارند.

خرمی با اشاره به یارانه اختصاص داده شده برای این نمایشگاه گفت: سه میلیارد تومان بن کارت در شش روز برپایی نمایشگاه توزیع خواهد شد،‌ یارانه بازدیدکنندگان عادی نفری 300 هزار تومان،‌ طلاب و دانشجو‌، 400 هزار تومان‌، اساتید حوزه و دانشگاه 600 هزار تومان است،‌ که 20 درصد حمایت توسط وزارت ارشاد و 10 تا 30 درصد هم توسط ناشران تخفیف داده می‌شود. مجموع تخفیف در این دوره بین 30 تا 50 درصد است. فردا روز پایانی نمایشگاه است و علاقه‌مندان تا فردا می‌توانند از یارانه موجود بهره‌مند شوند.

وزیر اطلاعات از نمایشگاه کتاب دین بازدید کرد

وی با اشاره به میزان استقبال از نمایشگاه گفت:‌ حجم بازدیدها خوب بوده است،‌ اما با توجه به افزایش قیمت کتاب‌، فروش به لحاظ عناوینی چندان رشدی نداشته است. یارانه اختصاص داده شده نیز به صورت کامل استفاده نشده است. به نظر می‌رسد که وزرات ارشاد و نهادهای مذکور باید حمایت ویژه‌ای از کتاب‌های دینی داشته باشند‌؛ زیرا در سبد خانوار ایرانی کتاب‌های دینی اولویت آخر دارند.

خرمی با اشاره به یارانه ویژه خرید‌های نهادی و سازمانی گفت: مؤسسات، کتابخانه‌ها و موسسات فرهنگی تا سقف ده میلیون تومان یارانه خرید از نمایشگاه تخصصی کتاب دین را دارند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا