ورزشی

ساپینتو: احترام همیشه اولویت من است/ از مردم عذرخواهی می‌کنم

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ریکاردو ساپینتو در گفت‌وگو با روابط عمومی باشگاه استقلال، درخصوص صحبت‌های اخیر خود اظهار نظر کرد که به شرح زیر است:

« احترام همواره اولویت من است؛ هر جا که می‌روم و هر بار که می‌خواهم با همه اطرافیانم گفت‌وگو کنم. همانطور که من همیشه همین کار را با کسانی که هر روز با من کار می‌کنند، انجام می‌دهم.

کریمی: ساپینتو را مظلوم گیر آورده‌اند، نمی‌خواهند قهرمان شویم

احترام همان چیزی است که من همیشه گفته‌ام و بر آن اصرار داشته‌ام.

آنچه تاکنون اینجا در فوتبال دیده‌ام، رفتار گرم و صمیمی است و به همین دلیل همیشه بر رابطه خوب، احترام و صمیمیت تأکید می‌کنم. باید بگویم که من هرگز نخواسته‌ام به کسی بی‌احترامی کنم؛ حتی بعد از بی‌احترامی‌هایی که در زمان‌های مختلف به من شد.

به عنوان مثال، در بازی با پیکان همواره آرام و متمرکز بودم و هیچ مشکلی با نیمکت و مربیان رقیب نداشتم و در کنفرانس مطبوعاتی هم در مورد سخنانم و کلماتم به طور کامل توضیح دادم، اما فکر می‌کنم معنای آنچه گفتم، به طور کامل منتقل نشده است. من به طور کلی در مورد برخی از کمک مربیان صحبت کردم و در مورد برخی از رفتارها به‌صورت کلی توضیح دادم.

من هرگز به کسی توهین و بی‌احترامی نکرده‌ام و منظورم رفتاری بوده که مبتنی بر منطق و تفکر نباشد. و البته به دلیل تفاوت‌های فرهنگی، نیت من به درستی به رسانه‌ها و هواداران فوتبال منتقل نشد. در فرهنگ‌های ما تفاوت‌هایی وجود دارد. برای مثال در کشور من این غیرممکن است که مربیان حریف به منطقه فنی مربیان دیگر بیایند. هر کس به طرف مقابل برود، فوراً اخراج خواهد شد و مهم نیست دلیل این کار چه باشد. این نمونه‌ای برای تفاوت‌های فرهنگی است و امیدوارم اگر ناخواسته باعث ناراحتی و دلخوری مردم شده‌ام، دیگر این دلخوری وجود نداشته باشد و از مردم عذرخواهی می‌کنم.

روشن خطاب به ساپینتو: لفظی که به کار بردی؛ خودت هستی!

نکته این است که هر بار برای ما مشکل به وجود می‌آید، بعد از برد ماست و مشکلاتی است که از سوی سایر مربیان به وجود می‌آید. این برای اولین بار هم اتفاق نیفتاده؛ ما تجربیات زیادی در این مورد داریم و هر بار مربیان رقیب ما شروع به ایجاد مشکل کرده‌اند.

همه ما انسان هستیم و همه ما احساسات و هیجان داریم. شاید من به برخی اتفاقاتی که در اطرافم رخ می‌دهد، با هیجان پاسخ می‌دهم، اما نه با بی احترامی. و من هرگز مشاجره را شروع نکرده‌ام. من هرگز با کسی برخورد فیزیکی نکرده‌ام، اما تمام این چیزهایی که ذکر کردم، برای من اتفاق افتاده و همه، این مسائل را دیده‌اند.

برخی از کلماتی که در برخی از کشورها استفاده می‌شود، با ترجمه آن کلمه در زبان‌های دیگر معنای متفاوتی پیدا می‌کند و این یکی از تفاوت‌های فرهنگی است که قبلاً به آن اشاره کردم.

واکنش معاون حقوقی باشگاه استقلال به محرومیت سنگین ساپینتو

امیدوارم این سوءتفاهم‌ها و این رفتارها برای همه در فوتبال ایران متوقف شود. این برای سلامتی و بهبود فوتبال بهتر است و امیدوارم همه چیز در مورد نتایج، در زمین اتفاق بیفتد، نه خارج از آن.

ما در سه بازی که باختیم، هرگز به کسی بی احترامی نکردیم و با هیچ مربی مشکلی نداشتیم؛ زیرا می‌دانیم چگونه باید احترام بگذاریم.

تنها چیزی که در فوتبال به دنبال آن هستم سخت‌کوشی، احترام، کار تیمی و کسب نتایج خوب است.

من عاشق تیمم و عاشق هواداران‌مان هستم. ما با هم قوی‌تر هستیم و به جلو می‌رویم.

ریکاردو ساپینتو»

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا