سیاسی

برنامه دولت برای مدیریت مصرف سوخت به‌اطلاع مردم خواهد رسید

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سپهر خلجی رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت طی سخنانی درباره طرح مدیریت مصرف سوخت طی سخنانی اظهار داشت: دولت دغدغه‌ی پیشبینی لازم برای مدیریت مصرف سوخت را دارد تا مشکلی برای مردم پیش نیاید و بر همین اساس آقای رئیس‌جمهور روز گذشته به وزارت نفت دستور داد موضوع سریعا بررسی شود.

بررسی جزییات طرح مدیریت مصرف سوخت وی افزود: عصر دیروز در ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با حضور دستگاه‌های دولتی و نمایندگان سایر قوا جلسه داشتیم و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گزارش روند مصرف سوخت را ارائه کرد. متوسط مصرف روزانه بنزین با متوسط تولید آن تقریبا برابر شده و ضروری است تدابیری برای تداوم تولید داشته باشد و بتوانیم با همکاری مردم مصرف را مدیریت کنیم.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت گفت: طبق گزارش وزارت نفت متوسط تولید بنزین از ابتدای امسال تا اول اسفند 103 میلیون لیتر بوده و به همین میزان مصرف داشته‌ایم و اگر مصرف بیش از این شود، ممکن است به واردکننده‌ی بنزین تبدیل شویم و بنا بر این شد که وزارت نفت تدابیری داشته باشد.

وی افزود: از مردم که همواره در شرایط سخت در کنار دولت بودند، می‌خواهیم کمک کنند و یک نمونه‌ی همراهی مردم را در شرایط زمستان امسال دیدیم که با کمک‌شان آن دوره را مدیریت و عبور کردیم. از مردم عزیزمان می‌خواهیم در ایام پایانی سال و مسافرت‌های نوروزی که از اواسط این ماه آغاز می‌شود، با دولت همراهی کرده تا شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بتواند به بهترین نحو خدمت‌رسانی کند.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت گفت: مقرر شده وزارت نفت به‌نحوی تدابیر خود را اتخاذ کند که همین روند خدمت‌رسانی تداوم داشته و ادامه یابد.

خلجی در پایان عنوان کرد: وزارت نفت برنامه‌ای دارد تا بتوانیم میزان مصرف را مدیریت کنیم و این اقدامات به مرور به اطلاع مردم خواهد رسید.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا