سیاسی

حجت الاسلام صدیقی: سپاه بر آمده از متن مردم است/ وزارت خارجه در مقابل آلمان عزتمندانه برخورد کند

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته طی سخنانی اظهار داشت: یکی از برکات تقوا گشایش و سهولت در زندگی است و برکات بالاتر آن آسان شدن بندگی خدا است.

امام خامنه‌ای: سپاه اهتمام برای تقویت بنیه‌های معنوی و نظامی‌اش را مضاعف کند

وی افزود: کسی که دست گره گشا داشته باشد و این سخاوت او با تقوا همراه باشد، خدا وند قوا داده است که برای او امور را آسان کند.

امام جمعه موقت با تبریک اعیاد شعبیانیه و میلاد امام حسین(ع) تهران ادامه داد: امام حسین(ع) بر اساس ایات قرآن نفس مطمئنه است. امام حسین (ع) خودش قرآن ناطق بود و هم نفسی است که خداوند او را پسندید و او هم در دل خودش جز خدا را نپسندید.

صدیقی اظهار داشت‌: امام حسین به ما نشان داد اگر با خدا باشیم خدا هم با ما است و هیچ کمبودی نخواهیم داشت. امام حسین مظهر عشق به هشادت است و شهدای ما هم نقش اول را در خاموش کردن آتش فتنه ها داشتند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: صداقت و وفای به عهد از ویژگی شهدا است و شهدا نسبت به ولایت وفادار بودند و هیچ چیز آنها را از عهد خود باز نگرداند. امروز هم کشور ما به برکت شهدا دارای عزت و اقتدار است.

وی با اشاره روز پاسدار عنوان کرد: همزمانی روز پاسدار با ولادت امام حسین(ع) افتخاری برای پاسداران انقلاب اسلامی است. سپاه از همان روزهای اول تاسیس برآمده از متن مردم و از پاک ترین افراد جامعه است. نظام اسلامی که یک پدیده خارق العاده و جز معجزات قرن اخیر بود؛ در چنین نظامی وظیفه همه مسئولان این است که مردم را با خدا آشنا کنند. اسلام آمده است تا دنیایی متناسب با آخرت برای ما تامین کند و اسلام برای تامین همه نیازهای بشری برنامه دارد.

صدیقی ادامه داد: انسان موجود ابدی است و باید برای همیشه بماند و نقش حکومت دینی این است که زندگی دنیوی را به نور بندگی روشن کند تا زندگی مردم بوی خدا بگیرد و یک زندگی مقدس با نشاط برای مردم رقم بخورد.

وی اظهار داشت: اما دولت های استکباری تمام زور خود را زدند تا چنین نظامی شکل نگیرد و تمام تلاش خود را کردند تا این نظام را سرنگون کنند اما با تدبیر ولایت و حضور شهادت طلبان و جهاد تبیین امام خمینی(ع)، از این خطر عبور کردیم. اما دشمن دست بردار نبود و یک جنگ هشت ساله به ما تحمیل کرد و پس از آن نیز با ناتوی فرهنگی فتنه های سال‌های 78 و 88 را رقم زدند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: اما با رهبری الهی رهبر انقلاب از طوفان سهمگین این فتنه‌ها گذشتیم؛ اما در تمام این میدانهای جنگ تمام عیاری که جبهه کفر با انقلاب داشته است، نقش سپاه نقش بی بدیلی بوده است. بعد از دوران دفاع مقدس امثال شهید طهرانی مقدم وارد میدان شدند و تسلیحاتی مانند موشک را می‌سازد که بعد از مطالبه رهبری وارد ساخت موشک نقطه زن می‌شوند بطوری که امروز اگر بخواهیم می‌توانیم دشمن را در هر نقطه‌ای از بین ببریم و امروز ایران در جایگاهی از اقتدار موشکی و پهپادی قرار گرفته است که موجب شده همه از ایران حساب ببرند و این از برکت سپاه است.

صدیقی با بیان اینکه ما امروز به وجود سپاه می بالیم گفت: امام همه به دست و بازوی پاسداران بوسه می‌زد و فتح الفتوح امام تربیت چنین جوانانی بود.

وی با اشاره به امدادرسانی به زلزله‌زدگان تصریح کرد: نیروهای امدادی در سریعترین زمان ممکن توانستند به نیازهای مردم پاسخ بدهند و حضور رئیس جمهور در بین مردم خوی برگ زرینی بر افتخارات نظام اضافه کرد. در کشورهای سوریه و ترکیه نیروهای ما حضور موثری داشتند که موجب تشکر مردم این دو کشور شد.

امام جمعه موقت تهران افزود: سرکرده یک گروه خونخوار جنایتکار با دست خونین و با قصاوت قلب که حسینیه را در شیراز منفجر کردند و نقشه‌های زیادی هم برای تخریب و انفجار داشتند، به اعدام محکوم شد اما دولت آلمان برخی دیپلمات‌های ایرانی را اخراج می‌کند که ما هم مطالبه داریم تا وزارت خارجه اقدام عزتمندانه‌ای در مقابل آنها به عمل بیاورند.

صذیقی در پایان گفت: 44 سال مردم عزیز ما به نشانه وفاداری به نظام و قدردانی از انقلاب اسلامی به میدان آمدند و دشمن را مایوس کردند، اما 22 بهمن امسال هم با بصیرت ملت قهرمان ایران از سال‌های قبل با شکوه تر برگزار شد و مردم در شرایط بد اقتصادی به میدان آمدند و وفاداری خودشان نسبت به انقلاب را ثابت کرده و اعلام کردند تا ظهور در این مسیر ثابت قدم خواهند بود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا