جهان

تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه و ایران

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، کمیسیون اروپا در خبری اعلام کرد که با دهمین بسته تحریمی علیه روسیه و کسانی که از روسیه در حمله به اوکراین حمایت می‌کنند، موافقت شده است.

طبق بیانیه کمیسیون اروپا این بسته تحریمی به منظور افزایش بیشتر اثربخشی تحریم‌های اتحادیه اروپا، شامل فهرست‌های جدید به علاوه تحریم‌های تجاری و مالی، از جمله ممنوعیت صادرات بیشتر به ارزش بیش از 11 میلیارد یورو است که اقتصاد روسیه را از کالاهای فنی و صنعتی مهم محروم می‌کند.

بر اساس این بیانیه این بسته تحریمی شامل تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه 120 فرد و نهاد است؛ از جمله تصمیم‌گیرندگان در روسیه، مقامات ارشد دولتی و رهبران نظامی همدست در جنگ علیه اوکراین.

کمیسیون اروپا در بیانیه خود همچنین با تکرار ادعای همکاری ایران و روسیه در جنگ اوکراین و ارسال سلاح توسط ایران به روسیه، از اقداماتی علیه افرادی در ایران که در ساخت پهپادها و قطعات آن دخیل هستند، خبر داده است.

این کمیسیون در این بیانیه مدعی شد: «این اقدامات تحریمی، شامل هفت نهاد ایرانی نیز می‌شود که از قطعات اتحادیه اروپا استفاده کرده و با پهپادهای «شاهد» به ارتش روسیه در حمله به زیرساخت‌های اوکراین کمک می‌کردند.»

بسته تحریمی کمیسیون اروپا امروز واردات کالاهای پردرآمد روسی مانند قیر و مواد مرتبط مانند آسفالت و لاستیک مصنوعی و کربن سیاه را ممنوع می‌کند.

واکنش کنعانی به مفاد مندرج در بیانیه اخیر مسؤل سیاست خارجی اتحادیه اروپاواکنش سفیر ایران به تحریم‌های جدید اروپا: یک اشتباه محاسباتی دیگر است

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا