جامعه

رتبه‌ 411000 نفر از معلمان تعیین شد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای بر تداوم فرایند رتبه‌بندی معلمان و صدور احکام تأکید کرد و از صدور حکم رتبه‌بندی 411 هزار 870 فرهنگی شاغل و بازنشسته خبر داد.

در بخشی از این اطلاعیه ضمن قدردانی از زحمات همه همکاران در هیئت‌های ممیزه، کارگروه‌ها و میز کار رتبه‌بندی در استان و مناطق تابعه، آمده است: به دلیل محدودیت زمان و ضرورت صدور احکام رتبه‌بندی معلمان، مقتضی است تمام همکاران میز کار رتبه‌بندی و کارگروه‌های مرتبط در سطح استان و مناطق در ایام پیش رو به‌صورت تمام‌وقت در محل کار حاضر باشند.

نظر به‌ضرورت دقت نظر در انجام فرایند رتبه‌بندی معلمان و بر اساس نتایج حاصل از تحلیل‌های آماری، ضمن تشکر از عوامل اداره کل، مناطق و ارزیابان استان که با تشکیل کارگروه‌ها و اجرای دستورالعمل‌های وزارتی در تسریع، تسهیل و اعتباربخشی به روند اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان همکاری می‌کنند، ضمن تأکید بر لزوم مدیریت و رصد دقیق عملکرد ارزیابان ویژه در قرارگاه‌ها، اشتغال تمام‌وقت ارزیابان در ساعات پیش رو استمرار و قرارگاه‌های ارزیابان با نظارت مسئولان سنجش دایر باشند.

در این اطلاعیه تأکید شده است: ضمن اطلاع‌رسانی فوری و دعوت از ارزیابان متعهد، مسئول و مورد تائید مندرج در فهرست ارزیابان حرفه‌ای آن استان، هماهنگی لازم با مدیران مناطق جهت استقرار ارزیابان در قرارگاه محل ادارات آموزش‌وپرورش و ایجاد شرایط کاری و رفاهی لازم برای تسریع در فرایند امور به عمل آید و تمام کارکنان ارزیابی عملکرد به قید فوریت در سطح استان و مناطق ضمن آماده‌باش کامل، نسبت به همراهی، همکاری، مدیریت عملکرد و حسن اجرای برنامه اقدام کنند.

اینفوگرافی/ اجرای "رتبه‌بندی معلمان" در حال برداشتن گام‌های پایانی خود

میز کار رتبه‌بندی معلمان با اشاره به اینکه اطلاعات رتبه‌بندی همکارانی که حکم آنان صادرشده است به‌زودی در سامانه my.medu.ir قابل‌رؤیت خواهد بود، تصریح کرده است: استقرار میز پاسخگویی رتبه‌بندی در سطح استان و به‌ویژه در مناطق و حضور تمام‌وقت همکاران توانمند و آگاه نسبت به فرایند رتبه‌بندی جهت پاسخگویی توأم با تکریم به معلمان ضروری است، لذا اطلاع‌رسانی به‌موقع به همکاران مشمول به‌طور مداوم و مستمر در دستور کار استان‌ها و مناطق قرار گیرد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: روسای ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، برنامه‌ریزی لازم جهت نظارت بر میزهای پاسخگویی رتبه‌بندی استان و مناطق را به‌طور ویژه در دستور کار خود قرار دهند.

با عنایت به حجم بالای فعالیت‌های مرتبط با صدور احکام طی روزهای آینده، ضروری است هیئت‌های ممیزه استان و مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که تمام پرونده‌های ارسال‌شده به کارتابل رسیدگی و صورتجلسات مربوط بلافاصله تنظیم شود.

احکام رتبه‌بندی فرهنگیان بازنشسته از 23 بهمن صادر می‌شود

شایان‌ذکر است، فرآیند مرحله نهایی رتبه‌بندی معلمان کشور با مشارکت تمام هیئت ممیزه‌های مناطق، استان‌ها و ستاد در حال اجرا بوده و تاکنون 346هزار و 516 فرهنگی شاغل و 65 هزار 354 بازنشسته رتبه‌بندی شده و احکام پرسنلی آنان صادرشده است و رتبه‌بندی سایر همکاران فرهنگی شاغل و بازنشسته بی‌وقفه ادامه دارد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا