جهان

سفیر روسیه در پکن: ناتو به دنبال تضعیف سیستم امنیتی آسیا و اقیانوسیه است

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از تاس، «ایگور مورگولف»، سفیر روسیه در چین در گفتگویی با تلویزیون مرکزی چین گفت که کشورهای عضو ائتلاف آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو در حال برنامه ریزی برای تقویت پتانسیل خود در منطقه آسیا و اقیانوسیه و در نتیجه تضعیف وضعیت منطقه هستند.

سفیر روسیه در چین افزود: «ائتلاف آتلانتیک شمالی سال گذشته اعلام کرد که منطقه مسئولیت آن اکنون کل جهان است. ناتو اساساً برای تضعیف سیستم امنیتی پایدار در منطقه آسیا-اقیانوسیه کار می کند و سیستم جدیدی را ارائه می دهد که مبتنی بر منافع خود است.»

این دیپلمات روسی همچنین به مشارکت اعضای ناتو برای تولید و تجهیزات نظامی در راستای کاهش ثبات امنیتی منطقه‌ای اشاره کرد. مورگولف گفت: «تلاش ناتو ایجاد یک ناوگان زیردریایی هسته‌ای برای استرالیا است، اما هدف نهایی این طرح آن است که ناتو در منطقه جای پایی داشته باشد.»

سفیر روسیه در چین همچنین گفت: «ما از تجربه خودمان می دانیم که هیچ چیز خوبی از حضور ناتو حاصل نخواهد شد. این اتحاد یک بلوک دفاعی نیست، بلکه یک بلوک نظامی است که تنها به دنبال تضعیف صلح و ثبات در منطقه آسیا و اقیانوسیه است.»

مدودف: تحویل هواپیماهای ناتو به کی‌یف ورود مستقیم به جنگ علیه روسیه استدرخواست وزیر دفاع آلمان بر لزوم تجهیز ارتش برای محافظت از جناح شرقی ناتوناتو مانور نظامی در لهستان برگزار می‌کندسناتور آمریکایی: بایدن فقط چین را خشنود می‌کندانتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا