سیاسی

وزیر دفاع: جت یاسین‌ می‌تواند هواپیمای رزمی و پشتیبانی‌ نزدیک‌ نیز باشد

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع صبح امروز در حاشیه رونمایی از نمونه معیار تولید و خط تولید انبوه جت آموزشی یاسین که با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های ما در ارتقای آموزش خلبانی است چرا که آموزش خلبانی از جمله آموزش‌هایی است‌ که‌ از اهمیت بالایی برخوردار است و انجام این مهم نیاز به هواپیمای آموزشی در کلاس‌های مختلف دارد.

جت آموزشی «یاسین» را بیشتر بشناسید

وی‌ افزود: صنعت هوایی از سالها پیش قدام به طراحی‌ جت آموزشی یاسین کردند که امروز فروند دوم آن رونمایی شد ویژگی این جت آموزشی طراحی کاملا بومی آن است ‌که موجب شده تا از این نمونه بتوانیم برای هواپیماهای رزمی‌ و‌ پشتیبانی ‌نزدیک ‌نیز استـفاده کنیم.

وزیر دفاع ادامه داد: قالب تجهیزات هواپیما بومی‌سازی شده و ‌یقین داریم ‌به عنوان ‌هواپیمای ‌پیشرفته می‌تواند مأموریت‌هایی که به نیروی‌ هوایی واگذار می‌شود را به خوبی انجام دهد و در کاهش مدت زمان آموزش و‌ کیفیت آموزش ها موثر واقع شود.

امیر حمید واحدی فرمانده نهاجا نیز در ادامه عنوان کرد: در زمان گذشته آموزش خلبانان جت ‌هوایی در خارج از ایران انجام ‌می‌شد و بواسطه تحریم‌هایی‌ که علیه کشورمان اعمال شده، اولین‌ جایی که تحت تاثیر این تحریم‌ ها قرار گرفت این بخش بود که باعث شد نتوانیم آموزشها را در خارج دنبال کنیم.

وی‌ ادامه داد: این‌ باعث‌ می‌شود دوره آموزشها کاملتر و کوتاه‌تر شود و در آینده نزدیک هواپیمای شکاری که کوثر باشد نیز می تواند باعث ارتقای توان دفاعی کشورمان ‌شود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا