سیاسی

نصب سامانه دید در شب روی 40 فروند بالگرد هوانیروز ارتش

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش در آیین افتتاح موزه معارف جنگ و دستاوردهای نوین هوانیروز ارتش که صبح امروز برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: در دوران خدمت من در هوانیروز اجرای فرامین فرماندهی معظم کل را در دستور کار قرار دادیم و براساس دستورات امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش 31 طرح لبیک یا خامنه‌ای در دستور کار قرار گرفت.

تقدیر سرلشکر باقری از تمرین تاخت شبانه بالگردهای هوانیروز ارتش

وی ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده در سالهای اخیر، توان رزم هوانیروز را به 80 درصد رسانیدم و در راستای تحقق خواست مقام معظم رهبری در حوزه نهضت قطعه سازی بیش از 800 قطعه تولید شد و بر روی بالگردهای استفاده می‌شود.

وی ساخت تجهیزات دید در شب را یکی دیگر از دستاوردهای هوانیروز دانست و گفت: در دنیا تنها چند کشور دارای توانایی دید در شب هستند مانند روسیه و آمریکا و ایران اسلامی نیز یکی دیگر از این کشورهاست، همچنین موشک‌های کروز بر روی بالگردها استفاده شده و در رزمایش‌های مختلف بکار گرفتیم که تعجب ناظران بین المللی را در پی داشته و آنها بر توان بالای عملیاتی هوانیروز ارتش اعتراف کرده‌اند.

قربانی افزود: در حوزه خود حفاظتی بالگردها هم به دستاوردهای خوبی رسیدیم و روی 40 فروند از بالگردها سامانه چف و فلر و همچنین روی 40 فروند از بالگردها سامانه دید در شب نصب کرده‌ایم.

فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به خدمات هوانیروز در حوزه امداد و نجات گفت: ما در 30 استان امداد و نجات را انجام می‌دهیم و در کنار آن در بحث پیوند اعضا و انتقال اعضای اهدایی از نقاط مختلف کشور توسط هواپیمایی هوانیروز مشارکت داریم.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا