جامعه

برنامه‌ریزی ترکیه برای جذب 50 میلیون گردشگر خارجی در 2023/ درآمد گردشگری 46.3 میلیارد دلاری ترکیه در سال 2022

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فیروز باغلی‌کایا با بیان اینکه در سال 2022 گردشگران آلمانی در صدر بیشترین تعداد گردشگران ورودی به ترکیه بودند، گفت: همزمان با شروع سال جدید، میزان تقاضای گردشگران آلمانی برای ورود به ترکیه افزایش پیدا کرده است، از همین رو پیشبینی می‌شود که در سال جدید تعداد 7 میلیون گردشگر آلمانی جذب کنیم.

وی با تأکید بر اینکه فصل زمستان 2022 – 2023 که به نوعی فصل "لو سیزن" ترکیه بود، از نظر میزان ورودی گردشگران در قیاس با سال‌های گذشته شلوغ‌تر بود، بیان کرد: هرچند که زلزله 7/8 ریشتری ترکیه تا حدی موجب متوقف شدن جریان گردشگران ورودی به این کشور شد اما هم‌اکنون روند ورودی گردشگران در حال بازگشت به روال سابق است.

رئیس انجمن آژانس‌های مسافرتی ترکیه ادامه داد: در این میان مطابق نظر آژانس‌های مسافرتی آلمان، گردشگران آلمانی علاقه زیادی برای سفر به ترکیه دارند و نظر آنان همسو با مسئولان گردشکری ترکیه مبنی بر جذب بالای مسافر از این کشور است.

باغلی‌کایا با بیان اینکه در جریان حادثه زلزله اخیر تعداد 500 آژانس مسافرتی تخریب و ویران شد، تصریح کرد: درصدد هستیم تا با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته و با اختصاص منابع مالی لازم، آژانس‌های مسافرتی جدیدی را در مناطق زلزله‌زده احداث کنیم چرا که دفاتر مسافربری موجود در این مناطق غیرقابل استفاده شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه روند جذب گردشگر در مناطق زلزله‌زده ترکیه به‌صورت کامل متوقف شده است، اظهار کرد: در همین راستا و به منظور ایجاد بستری برای بازسازی دوباره شهر و بازگشت هرچه سریع‌تر گردشگران به این مناطق، رایزنی‌های لازم را با شهردار شهر "غازی‌انتپ" انجام داده‌ایم.

رئیس انجمن آژانس‌های مسافرتی ترکیه خاطرنشان کرد: پیشبینی شده است که در سال 2023 تعداد 50 میلیون گردشگر خارجی به ترکیه سفر کنند که در این میان آلمان رتبه اول را از نظر بیشترین تعداد ورودی‌ها به این کشور را خواهد داشت و سپس روسیه و انگلیس نیز به ترتیب در مقام‌های دوم و سوم نیز قرار خواهند گرفت.

به گزارش تسنیم؛ مطابق اعلام آمار وزارت گردشگری ترکیه، درآمد گردشگری این کشور در سال 2022 به رکورد 46.3 میلیارد دلار رسید! که این رقم نیز قبل از همه‌گیری ویروس کرونا و به صورت مشخص در سال 2019 که درآمدی در حدود 34.5 میلیارد دلار بود، رکورد تازه‌ای را به ثبت رساند.

رکوردزنی 46.3 میلیارد دلاری ترکیه از صنعت گردشگری

همچنین آمارهای وزارت گردشگری ترکیه حاکی از بازدید 44.6 میلیون نفر گردشگر خارجی در سال 2022 از ترکیه است که این تعداد در سال 2019 که به نوعی اوج رونق گردشگری بود، تعداد 45.1 میلیون نفر در سال بود.

در این میان گردشگران آلمانی، چشمگیرترین حضور را در ترکیه در سال 2022 داشتند و پس از آن روس‌ها، بریتانیایی‌ها، بلغاری‌ها و ایرانی‌ها نیز به ترتیب بیشترین آمار ورود به این کشور را داشتند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا