هنری

استقبال از کتابی درباره پیامبر اکرم(ص)/ «آنک آن یتیم نظر کرده» از 20 هزار نسخه گذشت

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، انتشارات سوره مهر به تازگی یازدهمین چاپ از مجلدات اول و دوم مجموعه «آنک آن یتیم نظرکرده»، نوشته محمدرضا سرشار، را منتشر کرده و در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است.

مجموعه «آنک آن یتیم نظر کرده» حاصل تحقیقات سرشار، نویسنده پیشکسوت، در متون معتبر تاریخی مرتبط با زندگی و سیره پیامبر اکرم(ص)، است که در قالب داستانی و به لحنی شاعرانه نوشته شده است. این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره‌های کشوری قرار گرفت که از آن جمله می‌توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه‌های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتاب‌های 10 سال سال‌های 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد.

سرشار: جلد سوم "آنک آن یتیم نظرکرده" نهایی شد/ ادامه کار خواست رهبری بود

در کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» گرچه نویسنده در پرداخت به سیره و زندگی حضرت محمد(ص) به منابع تاریخی استناد کرده، اما بهره‌گیری وی از تخیل در پرداخت احوال روانی شخصیت‌های فرعی و توصیف مکان‌ها و اشیاء نیز به وضوح مشهود است.

سرشار درباره چاپ جدید مجلدات اول و دوم این اثر گفته است: چاپ‌های اول تا هفتم «آنک آن یتیم نظرکرده» توسط ناشری دیگر و چهار چاپ آخر آن به وسیله انتشارات سوره مهر منتشر شده و جمع شمارگان آن تاکنون به 20 هزار و 300 نسخه رسیده است. این رمان که تا کنون جوایزی را هم به خود اختصاص داده و از همه مهمتر اینکه مورد تقدیر رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است، تا کنون به زبان‌های ترکی استانبولی، انگلیسی، و مجلد اول آن به عربی ترجمه و در ترکیه، سایت آمازون و بیروت، منتشر شده است.

به گفته او؛ همچنین متن آن به صورت نمایش رادیویی به چند زبان به اجرا درآمده، از طریق صدای جمهوری اسلامی ایران پخش شده و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است. مجلدات اول و دوم «آنک آن یتیم نظر کرده» زندگی رسول اکرم(ص) را از پیش از تولد تا سال پنجم مبعث و هجرت گروهی از مسلمانان به حبشه در بر می‌گیرد. مجلدات سه و چهار، که دربرگیرنده زندگی رسول اکرم(ص) تا هجرت به یثرب است، نیز در سال‌های 1399 و 1400، توسط انتشارات سوره مهر انتشار یافته است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا