جامعه

جریمه 52 هزار تومانی پلیس برای خودروهای فاقد معاینه

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، شادی مالکی درباره خودروهای ملزم به دریافت معاینه فنی گفت: خودروهای مدل 1398 و ماقبل از آن که چهار سال از عمر آنها گذشته ملزم به دریافت معاینه فنی هستند. خودروهایی که فاقد برگه معاینه فنی باشند توسط پلیس 52 هزار و 500 تومان جریمه می شوند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران با بیان اینکه از ابتدای امسال دریافت معاینه فنی برای خودروهای مدل 98 الزامی است، ادامه داد: داشتن معاینه فنی از منظر ایمنی خودرو و سرنشینان آن از یک سو و از سوی دیگر داشتن سفری ایمن ضروری است.

وی با اشاره به دلایل محیط زیستی معاینه فنی برای خودروها اظهارکرد: طبق قانون هوای پاک دریافت معاینه فنی برای خودروهایی با عمر بالای چهار سال الزامی اشت. خودروهایی که ملزم به دریافت معاینه فنی هستند در تست آلاینده‌ها باید مونواکسید کربن خودروها زیر 7 دهم و در معاینه فنی برتر این عدد باید زیر 6 دهم باشد.

اسامی مراکز معاینه فنی خودرو در تهران در ایام نوروز اعلام شد

مالکی با بیان اینکه در تهران 8 مرکز معاینه فنی از ساعت 8 صبح تا 14 بعدازظهر فعال هستند، تاکید کرد: برای مراجعه به مراکز بیهقی، آبشناسان، سراج، دماوند و دو واحد سیار نوبنیاد و گیلان شرقی شهروندان می توانند با تعیین وقت قبلی از طریق نوبت گیری اینترنتی زمان مراجعه خود را بدون معطلی انتخاب کنند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران ا اشاره به اینکه هزینه انجام معاینه فنی خودروها در سال جدید 92 هزار تومان است، اظهارکرد: مالکانی که از وضعیت معاینه فنی خودروهای خود مطلع نیستند می‌توانند با مراجعه به سایت symfa .ir از وضعیت خودروی خود با خبر شوند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا