ورزشی

خبر بد دیگر برای یوونتوس؛ بدهی‌ باشگاه 2 برابر شد

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که امیدهای هواداران باشگاه یوونتوس برای جبران 15 امتیاز از دست رفته به عنوان جریمه تخلفات مالی تیم مدیریتی قبلی تازه جان گرفته است، باشگاه با انتشار گزارش مالی جدید خود، ذوق آنها را کور کرد.

طبق گزارش منتشر شده که مربوط به تراز مالی باشگاه در نیمه نخست فصل 23-2022 است، بانوی پیر در این مدت نزدیک به 30 میلیون یورو ضرر مالی متحمل شده که اگرچه پیشرفتی چشمگیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته است اما باعث افزایش بدهی‌های خالص باشگاه و عبور آن از مرز 300 میلیون یورو شد.

یووه در نیمه نخست فصل گذشته در نتیجه از دست دادن بخش قابل توجهی از منابع مالی‌اش به دلیل شیوع کرونا، 112.1 میلیون یورو ضرر مالی داشت اما با بازگشت هواداران به ورزشگاه و بلیت فروشی، این ضرر در نیمه نخست سال جاری به 30 میلیون یورو رسید. با این حال مجموع بدهی‌ خالص باشگاه نسبت به کل سال مالی گذشته از 153 میلیون یورو به 330 میلیون یورو رسیده که نشان دهنده عملکرد مالی ضعیف باشگاه در نیمه دوم سال مالی گذشته آن است.

شکایت دیبالا از یوونتوس برای وصول طلب نجومی

بر اساس گزارش نشریه گاتزتا دلواسپورت، یوونتوسی‌ها افزایش بدهی‌ خالص‌شان را بیشتر حاصل ولخرجی‌هایشان برای خرید بازیکنان جدید در سال‌های اخیر می‌دانند طوری که در یک سال اخیر باشگاه 67 میلیون یورو تنها به عنوان پاداش عقد قرارداد به بازیکنانش پرداخت کرده است. اگر چه بعید به نظر می‌رسد بدهی‌های باشگاه تا پایان فصل جاری کاهش پیدا کند اما انتظار می‌رود که این رقم از چیزی که اکنون هست بالاتر نرود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا