هنری

«اتاق فرار» و «لیگ بازی» نمایشگاه بین‌المللی قرآن برای دهه هشتادی‌ها

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بخش «دهه هشتادی‌ها» یکی از بخش‌های سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قران کریم است که امسال با رویکردی جدید پا به میدان گذاشته و قرآن و مفاهیم قرآنی را به نوجوانان معرفی می‌کند‌.

برنامه‌های سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از مشاوره تا مسابقه

سال گذشته بخش دهه‌ هشتادی‌ها با عنوان بخش «نوجوان» در نمایشگاه قرآن فعالیت می‌کرد.

مهدی جعفری‌جوزانی، مدیر بخش دهه هشتادی‌های نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم می‌گوید: بخش دهه هشتادی‌ها به چند قسمت تقسیم شده که در همه آن‌ها تلاش شده است تا با ادبیات روز با دهه هشتادی‌ها صحبت شود. قسمت‌هایی مثل بازی‌فرآوری، موکب‌داری، اتاق فرار، لیزرتگ، باشگاه قرآنی، نشست دهه هشتادی‌ها با نخبگان، جشن تکلیف و فروشگاه محصولات دیجیتال.

به گفته او فعالیت‌های ذیل در بخش دهه هشتادی‌های نمایشگاه قرات رقم می‌خورد:

  • در بازی‌سرای نمایشگاه بازی‌های کامپیوتری ایرانی تولید شده با موضوعات تاریخ اسلام، مقاومت، قرآن و عترت عرضه می‌شود.
  • جام رمضان در لیگ بازی کامپیوتری فوتبالی فیفا برگزار می‌شود که علاوه بر ثبت‌نام‌های قبلی، افراد می‌توانند در خود نمایشگاه نیز برای شرکت در این لیگ ثبت‌نام کنند.
  • برای دهه هشتادی‌ها 2 اتاق فرار طراحی شده است که در آن‌ها با حل معماهای قرآنی موفق به یافتن کلیدهای اتاق و در نهایت فرار از آن می‌شوند. شکل کلی اتاق‌های فرار قرآنی شبیه بقیه آنها است؛ یعنی کاربر وارد اتاق می‌شود، راه خروج را می‌یابد و قفل‌ها را باز می‌کند تا بتواند از آن خارج شود. اما تفاوت آن با دیگر اتاق فرارها این است که باید بتواند با معماهای قرآنی کلید‌ها را پیدا کند تا از اتاق خارج شود.
  • هر شب مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر و پسر به صورت نوبتی و جداگانه در قسمت باشگاه قرآنی برگزار خواهد شد.
  • نشست‌هایی بین دهه‌هشتادی‌ها و بخشی از نخبگان علمی، فرهنگی و سیاسی جامعه ترتیب داده شده است تا در فضای پرسش و پاسخ به رشد فکری و علمی نوجوانان کمک شود.
  • در قسمتی از نمایشگاه با برگزاری موکب، نوجوانان دهه هشتادی نه تنها آموزش موکب‌داری می‌بینند بلکه آن را تجربه نیز می‌کنند.
  • در نمایشگاه محصولات دیجیتال، محصولاتی با موضوعات قرآن، عترت، هیئت و تجربه روضه مصور برای افراد قابل تهیه است و محصولات دیجیتالی مثل بازی‌های کامپیوتری و سرگرمی‌های دیجیتال که موضوع آن‌ها مرتبط با قرآن، عترت و مقاومت است عرضه می‌شود. همه بازی‌ها و تجربیات، غیر از قسمت فروشگاه، به صورت رایگان در اختیار بچه‌ها گذاشته می‌شود و جوایز نفسی برای نفرات برتر مسابقات جام رمضان و دیگر قسمت‌ها در نظر گرفته شده است.

سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 12 تا 26 فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلای امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت 17 تا 24 خواهد بود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا