سیاسی

سلامت محیط دانشگاه در سایه حفظ شئون رفتاری است

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، 320 اساتید بسیجی کانون استادی دانشگاه آزاد در بیانیه‌ای اعلام کردند: سلامت محیط دانشگاه و تضمین کیفیت آموزش جز در سایه حفظ و ارتقای آراستگی و شئون رفتاری در محیط علمی دانشگاه و مقابله با رفتارهای ناهنجار محقق نمی شود.

ارائه خدمات به دانشجویانی که حجاب را رعایت نکنند ممنوع شد

در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حجاب محدودیت شرعی و قانونی است و کشف حجاب حرام شرعی و سیاسی است خیلی از کسانی که کشف حجاب می کنند اگر بدانند پشت کار آن ها چه سیاستی است قطعا این کار را نمی کنند . "امام خامنه ای(مدظله‌العالی) "

در هر جامعه‌ای برای برقراری نظم و آرامش و تعالی آن جامعه، هنجارهایی منطبق با ارزش‌های اخلاقی و انسانی جامعه تدوین می‌شود که رعایت آن ها الزامی است و نقض آن ها موجب به هم زدن نظم و امنیت عمومی و اجتماعی خواهد شد.

حقیقت این است که حجاب یک حکم اسلامی و شرعی است و از اموری نیست که مذاهب اسلامی بر سر آن اختلاف داشته باشند. حجاب از جمله احکامی است که درک فلسفۀ آن دشوار نیست. هر کس با تاریخ جوامع بشری آشنا باشد تصدیق می‌کند که حرکت از برهنگی به سوی پوشش در همۀ جوامع انسانی کهن، نشانۀ حرکت به سوی زندگی انسانی است و عفت و شرم، که پوشیدگی از لوازم و نتایج آن است ارزشی اخلاقی ، رفتاری و انسانی است.

هیچ جامعه‌ای حاضر نیست با نقض هنجارهایش، نظم حاکم را برهم زند. زنان با شرف و با استعداد ایرانی بزرگ‌ترین ضربه‌ها را به جریان غرب‌زده وارد کرده‌اند، زن ایرانی امروز در همه میدان‌ها با موفقیت و سربلندی، با حجاب اسلامی حاضر شده و نقش‌آفرینی می‌نماید. در دانشگاه‌ها، مراکز علمی حساس، عرصه ادب و ادبیات و مسابقات ورزشی؛ این بزرگترین ضربه به غرب و غرب‌زدگان است.

پوشیدگی سبب می‌شود تا زن در جامعه با فکر و شخصیتش شناخته شود نه با اندام و زیبایی‌های ظاهری‌اش؛ و این بزرگترین خدمتی است که ادیان و به‌ویژه اسلام به زن کرده است که او را ملزم به رعایت حجاب ساخته تا کرامتش حفظ شود و چونان کالایی فروخته نشود و دست به دست نگردد.

دنیای غرب که خود گرفتار انواع ناهنجاری‌ها و نابسامانی‌های اجتماعی ناشی از برهنگی و بی‌بندوباری در روابط جنسی و نابودی خانواده است، برای زنان ایرانی دلسوزی می‌کند که حقوق آنان با رعایت حجاب نادیده گرفته شده است. اما حق این است که آنها بیش از هر چیز از «استقلال» ایران ناراحت و نگرانند. در حوادث اخیر کشور نیز که گستره آن دانشگاه ها را نیز تحت الشعاع قرار داد واقعیت و پشت پرده حوادث همین بود که به بهانه زن هیاهو راه انداختند، به بهانه زن به دنبال چینش قطعات پازل سوریه سازی ایران بودند، به بهانه زن کشور را وارد عرصه ای از انواع تشنج ها کردند تا از آب گل آلود شده به دست خودشان ماهی صید کنند.

همان‌طور که حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) فرمودند: کسانی که سال‌ها است می‌گویند زن اگر از قید اخلاقی و شرعی رها نشود نمی‌تواند به مقامات عالی و سیاسی و اجتماعی برسد، امروز موفقیت‌های زنان با حجاب ایرانی را نمی‌توانند ببینند، پشت این سیاست رفع حجاب و مبارزه با حجاب جاسوس‌های دشمن و دستگاه‌های جاسوسی دشمن هستند. خیلی از کسانی که کشف حجاب می‌کنند نمی‌دانند این را؛ اگر بدانند که پشت این کاری که این ها دارند می‌کنند چه کسانی هستند، قطعاً نمی‌کنند.حتماً نمی‌کنند.

همانطور که در بیانیه رسالت تعلیم و تربیت اجتماعی دانشگاه تاکید شد، همه ما نسبت به سلامت محیط دانشگاه و تضمین کیفیت آموزش و عمق بخشی به آن مسئولیم و این امر جز در سایه حفظ و ارتقای آراستگی و شئون رفتاری در محیط علمی دانشگاه و مقابله با رفتارهای ناهنجار که از جمله آن ها کشف حجاب و… است محقق نمی شود و معتقدیم که دانشگاه بعنوان رکن موثر در تربیت اجتماعی باید پیشگام و الهام بخش در آراستگی و شئون رفتار اجتماعی باشد.

دانشگاه محل تربیت و تبیین است، تربیت به معنای مدیریت سختی‌ها و رنج‌ها است. معلم و مربی باید کاری کند که طرف مقابل مهارت مدیریت رنج را پیدا کند و از مواجهه با رنج نترسد. امام علی (ع) فرمودند: «اگر از چیزی ترسیدی خودت را درون آن بینداز». مربی در تربیت باید رنج را تقسیم کند؛ اگر این کار را نکرد، متربی در جامعه رنج‌گریز می‌شود.

امروز با نسلی مواجه هستیم که بسیاری از حقایق را اجمالاً پذیرفته، ولی تفصیلا نپذیرفته است. حقایق را تصور کرده، اما تصدیق نکرده است. می‌شناسد اما حکم قطعی و یقینی که بگوید این است و جز این نیست را نمی‌دهد. وقتی با چنین نسلی مواجه هستیم باید بدانیم چگونه و کجا با او باید حرف زده شود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا