جهان

بخش‌های مدیریتی ارتش و وزارت دفاع آلمان کوچکتر می‌شود

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "فوکوس" آلمان، بوریس پیستریوس، وزیر دفاع آلمان می خواهد به طور بنیادی طبقه اجرایی ارتش آلمان و وزارتخانه تحت ریاست خود را کوچک کند. به نوشته رسانه ها وی می خواهد طبقه مدیریتی را کوچک و مرتب کند.

این خبر را نشریه بیلد گزارش داده است. در این گزارش آمده است که هم بوندسوهر و هم وزارت دفاع "ناکارآمد و دست و پا گیر" هستند. اما تاکنون هیچ کس جرات کاهش نیروها و وزارتخانه ها را نداشته است. همانطور که "بیلد" به نقل از محافل این وزارتخانه گزارش داده است، اما بوریس پیستوریوس باید یک تغییر رادیکال را برنامه ریزی کند.

بر این اساس، مخصوصاً «رؤسا» تحت تاثیر این تغییرات قرار می گیرند. به عبارت دیگر، به ویژه طبقات مدیریتی باید ساده شوند. بیلد" می نویسد که 160 موقعیت از 370 موقعیت در این گروه حذف می شود.

به طور مشخص، مثلاً باید ستاد «سازمان و حسابرسی» و «کنترل تسلیحات استراتژیک» از «مدیریت» جدا شود. این دو بخش با هم 126 کارمند دارند. همچنین گفته می شود که قرار است در آینده دفاتر وزرای کشور از 20 کارمند به پنج یا شش نفر کاهش یابد.

بنابراین برنامه ها باید تا 15 ماه مه اجرا شوند. به نوشته نشریه بیلد، از قبل باید در داخل ناآرامی هایی در سایه این اصلاحات شکل گیرد. اصلاحات بیشتر نیز برای پاییز برنامه ریزی شده است. هنوز مشخص نیست دقیقا چه اتفاقی برای کارمندانی که قرار است برکنار شوند رخ می دهد. به طور کلی آن ها 20 درصد کارکنان را شامل می شوند.

وزیر دفاع آلمان اخیرا هم با تاکید بر اینکه می خواهد بودجه دفاعی را تا پایان این دوره قانونگذاری به 2 درصد تولید ناخالص داخلی افزایش دهد، در عین حال جبران کمبود تجهیزات ارتش آلمان را در این دهه ممکن ندانست.

او به روزنامه دی ولت گفت: همه ما می دانیم که شکاف های موجود تا سال 2030 نمی توانند به طور کامل بسته شوند. پیستوریوس از صنایع تسلیحاتی خواست تا ظرفیت های تولید خود را افزایش دهند.

پیستوریوس همچنین از تغییرات پرسنلی و ساختاری بیشتر در وزارت دفاع خبر داد. او گفت اگرچه تیم او بزرگتر نمی شود، اما احتمالاً همچنان تغییر خواهد کرد. این مقام آلمانی اخیرا تغییراتی را در پرسنل دفاعی ایجاد کرده است.

گزارش های منتشر شده در رسانه های آلمانی نشان می دهد که ارتش آلمان این روزها شرایط خوبی ندارد و با کمبود پرسنل و تجهیزات دست و پنجه نرم می کند.

با شروع جنگ اوکراین وضعیت اسفبار ارتش آلمان نمود بیشتری پیدا کرده است. چندی پیش بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان گفت که ارتش این کشور آماده دفاع از کشور در برابر تهاجم نظامی نیست.

حملات سایبری سایت‌های رسمی چندین ایالت آلمان را از دسترس خارج کردآلمان درصدد مسدود کردن ChatGPT به علت نگرانی‌های امنیتیدولت ائتلافی آلمان در آستانه بحران بودجه‌ای جدید

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا