جامعه

خروج 100000 مددجو از چرخه حمایت تا پایان سال جاری

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید مرتضی بختیاری با تبریک بهار قرآن، ماه مبارک رمضان و تقدیر از خدمات ارائه شده به جامعه هدف توسط امدادگران اظهار کرد: در سال "مهار تورم و رشد تولید" نیازمند ورود جهادی برای حل مسائل هستیم.

وی با اشاره به همکاری مطلوب بنیاد مستضعفان با کمیته امداد تصریح کرد: مشارکت بنیاد مستضعفان به‌ویژه در تامین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت و لوازم ضروری زندگی مددجویان قابل تقدیر است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه مسکن یکی از ابعاد مهم توانمندی مددجویان است، خاطرنشان کرد: تا پایان سال 1402 مددجوی بدون مسکن در روستاها نخواهیم داشت اما در خصوص ضمانت وام ودیعه مسکن مددجویان و همچنین تامین مسکن مددجویان شهری نیازمند اتخاذ تدابیر ویژه هستیم.

بختیاری بر تعیین سهم تولیدات مددجویان در تولید ناخالص کشور تاکید کرد و افزود: تا پایان سال جاری 100 هزار خانواده مددجو ضمن خودکفایی و توانمندسازی، از چرخه حمایت کمیته امداد خارج می‌شوند.

مددجویان بهزیستی و کمیته امداد چشم انتظار عیدی!

وی خواستار استفاده از ظرفیت همه نهادها و دستگاههای دولتی در مهارت‌آموزی جامعه هدف به ویژه نوجوانان و جوانان مستعد شد و اضافه کرد: نیازمند برنامه‌ریزی دقیق برای نخبگان تحت حمایت به ویژه در حوزه اشتغال هستیم.

رئیس کمیته امداد بر فعال شدن مراکز مشاوره و ضرورت ورود فرهنگی و تربیتی در خصوص خانواده‌های تحت حمایت تاکید کرد و گفت: جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان خط قرمز کمیته امداد است که باید با جدیت دنبال شود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا