جهان

رئیس شورای علمای شیعه افغانستان: جسارت رژیم صهیونیستی بر قبله نخست مسلمانان پذیرفتنی نیست

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، رئیس شورای علمای شیعه افغانستان طی سخنانی در جشن میلاد امام مجتبی‌(علیه السلام) در کابل گفت: «جسارت رژیم صهیونیستی بر قبله نخست مسلمانان پذیرفتنی نیست و مسلمانان آن را به اشد عبارات محکوم می‌کنند».

صالحی مدرس با اشاره به تحولات سرزمین‌های اشغالی و هجوم نیروهای اشغالگر ارتش صهیونیستی به مسجد الاقصی گفت: «جسارت رژیم صهیونیستی بر قبله نخست مسلمانان پذیرفتنی نیست و مسلمانان آن را به اشد عبارات محکوم می‌کنند».

آقای صالحی اضافه کرد که نیاز است تا همه در روز جهانی قدس حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کرده و علیه اشغالگران شعار سر دهند.

سید عبدالله ذکی از علمای کابل نیز طی سخنانی در این مراسم، ضمن تبریک سالروز میلاد سبط اکبر نبی مکرم اسلام، با اشاره به تحولات سرزمین‌های اشغالی، از روز جهانی قدس به عنوان روز وحدت و همبستگی مسلمانان یاد کرد و گفت: مسلمانان در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و همچنین قبله‌ نخست مسلمانان که در اشغال اسرائیل با همکاری شیطان کبیر -آمریکا- قرار دارد، مکلف می‌باشند.

ذکی همچنین اضافه کرد که عالمان دینی باید در خطبه‌های جمعه و دیگر مراسم از مظلومیت مردم فلسطین یاد کنند و مردم نیز با اشتراک در راهپیمایی روز قدس، تنفر و انزجار خود را علیه ظلم به نمایش بگذارند.

گزارش ویدئویی| آیا موضوع فلسطین برای مردم افغانستان اهمیت دارد؟

انتهای پیام/.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا