جهان

تاکید رئیس جمهور چین بر اهمیت روابط با کره شمالی

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری رسمی مرکزی کره شمالی اعلام کرد شی جین پینگ رئیس جمهور چین بر اهمیت بسیار زیاد روابط کشورش با کره شمالی تاکید کرد.

این خبرگزاری افزود رئیس جمهور شی اظهار کرده که اهمیت زیادی بر روابط بین دو کشور قائل است. وی همچنین بر آمادگی اش برای سرعت بخشیدن به روند توسعه سوسیالسم و جامعه گرایی در هر دو کشور تاکید کرد.

براساس اعلام این خبرگزاری، رئیس جمهور چین بر گسترش صلح و ثبات و وحدت در منطقه از طریق ارتقای مدیریت استراتژیک روابط بین پکن و پیونگ یانگ با کیم جونگ اون رئیس این کشور و رهبر حزب حاکم کارگر در این شرایط جدید تاکید دارد.

این در حالی است که پس از انتخاب دوباره شی به سمت ریاست جمهوری چین، کیم جونگ اون رئیس کره شمالی نامه تبریک را برای وی ارسال کرد و رئیس جمهور شی نیز مراتب تشکر و قدردانی خود را اعلام کرد.

این در حالی است که خبرگزاری رسمی مرکزی کره شمالی (KCNA) روز شنبه گزارش داد که این کشور یک سیستم تسلیحات استراتژیک زیر آب را آزمایش کرده است.

کره شمالی همچنین گفته است که کلاهک آزمایش شده در زیر آب در آب‌های نزدیک بندر ریونگدا، در محل هدف شبیه سازی شده منفجر شد و این آزمایش موفقیت آمیز بوده است، چون قابلیت انجام عملیات استراتژیک زیر آب و قابلیت‌های حمله این پهپاد را ثابت کرد.

هفته گذشته نیز خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی اعلام کرده بود که ارتش کره شمالی بار دیگر یک فروند زیردریایی بدون سرنشین دارای قابلیت هسته‌ای را آزمایش کرده است. براساس این گزارش، این زیردریایی بدون سرنشین توانایی ایجاد یک سونامی رادیواکتیوی در دریا برای از بین بردن دشمنان را دارد. یونهاپ تایید کرد که آزمایش این پهپاد زیرآبی از 25 تا 27 مارس (5 تا 7 فروردین) انجام شده است.

کره شمالی طی چند سال اخیر تلاش داشته تا با ارتقای توان تسلیحاتی خود بازدارندگی نظامی در برابر ائتلاف نظامی آمریکا و کره جنوبی ایجاد کند.

کره شمالی پهپاد تهاجمی استراتژیک زیر آبی آزمایش کردافزایش ساخت مهمات هدایت‌شونده در روسیه/ هشدار شدید خواهر رئیس کره شمالی به زلنسکی

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا