جهان

نگرانی آمریکا و اروپا از تصمیمات چین برای توسعه هوش مصنوعی

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "ان تی وی" آلمان، کشور چین می خواهد از توسعه هوش مصنوعی حمایت کند . این بیانیه باعث نگرانی اروپا و ایالات متحده شده است و فراخوان های اعمال مقررات یا ممنوعیت ها بلندتر می شود.

به این ترتیب دستورات برنامه‌ریزی شده چین برای جهت‌گیری ایدئولوژیک سیستم‌های هوش مصنوعی آن، به درخواست‌ها در غرب برای تنظیم این صنعت به سرعت در حال تحول دامن زده است.

فلوریان تورسکی، وزیر امور مربوط به دیجیتالی سازی اتریش در این باره گفت که در صورت اجرای این طرح‌ها، لازم است سیستم‌های هوش مصنوعی ایجاد شده در چین از بازار اتحادیه اروپا حذف و در اروپا ممنوع شوند.

"چاک شومر"، رهبر اکثریت مجلس سنای ایالات متحده، همچنین به چین اشاره کرد و از نیاز به اقدام سریع با توجه به تأثیر هوش مصنوعی بر جامعه آمریکا و اقتصاد جهانی صحبت کرده و تاکید کرد که او در حال تدارک یک طرح غیرحزبی برای این منظور است.

تنظیم‌کننده اینترنت چین، CAC، روز سه‌شنبه اعلام کرد که از توسعه هوش مصنوعی مولد برای مثال، نوع فناوری ChatGPT پشتیبانی می‌کند . در این بیانیه آمده است: با این حال، محتوای متناظر باید با ارزش های اساسی سوسیالیستی مطابقت داشته باشد. بنابراین، ارائه‌دهندگان باید در قبال داده‌ها مسئول باشند و در صورت عدم رعایت قوانین باید منتظر مجازات باشند.

"تورسکی" اعلامیه چین را تهدیدی برای دموکراسی خوانده و گفت: هوش مصنوعی نباید از هیچ ایدئولوژی تحمیلی دولتی پیروی کند. این منجر به ورود سیستم های هوش مصنوعی چینی به اروپا می شود که ردپای ایدئولوژیک حزب کمونیست چین را دارند. بنابراین وی از کمیسیون اتحادیه اروپا خواسته است تا مجموعه قوانین مربوط به قانون هوش مصنوعی را در اسرع وقت تکمیل کند. این مسئله در نظر گرفته شده است تا اطمینان حاصل شود که از پتانسیل هوش مصنوعی می توان به طور ایمن استفاده کرد. تورسکی توضیح داد که نمی توان تا اوایل سال 2025 برای مقررات اتحادیه اروپا صبر کرد. دو سال پیش، کمیسیون اتحادیه اروپا اولین پیش‌نویس این قانون را با هدف محافظت از شهروندان در برابر خطرات هوش مصنوعی ارائه کرد.

به گفته وی با این حال، به دلیل توسعه سریع، امیدها برای توافق در سطح اتحادیه اروپا از بین رفت.

به گفته دفتر شومر، ایالات متحده ماه هاست در مورد یک چارچوب اساسی برای مقررات بحث کرده است و کارشناسان برجسته هوش مصنوعی نیز در این کار حضور داشتند. هدف ارائه مشخصاتی است که بتوان آن را با پیشرفت‌های بعدی تطبیق داد. در ابتدا هیچ نظری از سوی جمهوری خواهان وجود نداشت. آنها اکثریت مجلس نمایندگان را در اختیار دارند و به طور سنتی در مورد مقررات ایالتی تردید دارند. روز سه‌شنبه، دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اولین گام‌ها را به سوی دستورالعمل‌های ممکن برداشت و اعلام کرد که یک کمیته مشورتی در وزارت بازرگانی خواستار بیانیه‌های عمومی درباره مکانیسم پاسخگویی برای هوش مصنوعی شد.

هوش مصنوعی مولد از طریق ChatGPT هلدینگ مایکروسافت OpenAI موجی در سیاست و تجارت ایجاد کرده است. به عنوان مثال، این برنامه می تواند به سوالات پاسخ دهد یا متون کامل را بر اساس چند کلمه کلیدی ایجاد کند. مقادیر زیاد و از پیش تغذیه شده متن به عنوان پایه عمل می کند. نگرانی هایی در مورد پاسخ های نادرست و حفاظت از داده ها در این تکنولوژی وجود دارد. ChatGPT در ایتالیا مسدود شده است. . افسر حفاظت از داده های فرانسه CNIL هم این اقدام را در دستور کار قرار داده است. در آلمان، وزارت دیجیتال فدرال این ممنوعیت را رد می کند.

هشدار آلمان به چین درباره عواقب درگیری نظامی با تایوانرکورد جدید چین در ساخت "خورشید مصنوعی"

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا