سیاسی

روایتی از دیدار دانشجویان با رئیسی/ پاسخ رئیس جمهور به دغدغه ها و انتقادات دانشجویی

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم شب گذشته جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل های دانشجویی با رئیس جمهور دیدار کردند.

واشقانی، عضو دفترتحکیم وحدت که در این دیدار حضور داشت و نکاتی در این جلسه مطرح کرده بود، روایتی از این دیدار را برای تسنیم بازگو کرد.

رئیسی: به‌دنبال حل مسئله حجاب با نگاه فرهنگی هستیم

وی با بیان اینکه فضای حاکم بر جلسه مثبت بود و نشست خوبی از نظر دانشجویان برگزار شد، گفت: بیش از 9 تن از دانشجویان مطالبات و دغدغه های خود را مستقیم و بدون واسطه با بالاترین مسئول اجرایی کشور و رئیس جمهور مطرح کردند.

این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه مطالبات و دغدغه های دانشجویان در این دیدار مردمی و از نوع دغدغه های مردم بود، یادآور شد: نماینده های تشکلهای دانشجویی مطالباتی را در خصوص مسائل اقتصادی، مسکن و حجاب مطرح کردند از جمله اینکه قرار بود دولت 4 میلیون مسکن احداث کند و یا انتقاداتی در خصوص مدیریت ارز و قیمت خودرو مطرح و عنوان شد در حوزه مسائل اقتصادی انتظارات دانشجویان و مردم برآورده نشده است.

عضو دفتر تحکیم وحدت به قدردانی از دستاوردهای دولت در این جلسه نیز اشاره کرد و افزود: عملکرد مثبت دولت در حوزه سیاست خارجی و مسئله فروش نفت از جمله نکاتی بود که در این جلسه مطرح شد و از زحمات دولت در این بخش نیز قدردانی شد.

واشقانی با اشاره به به پاسخ های رئیس جمهور به انتقادات و دغدغه های دانشجویان در این جلسه گفت: رئیس جمهور پاسخهای شفاف و روشنی به سوالات، مطالبات و انتقادات دانشجویان دادند. دیدگاه ایشان درباره بیان انتقادات از سوی دانشجویان به گونه ای بود که گفتند از انتقاد دانشجویان حتی با ادبیات سخت ناراحت نمی شوند و تلاش می کنند از این انتقادات برای پیشبرد اهداف و حل مشکلات استفاده کنند.

وی که از نحوه پاسخ های رئیس جمهور به سوالات خود ابراز رضایت می کرد، گفت: رئیس جمهور حتی پس از اتمام جلسه و در زمان افطار نیز ساعاتی از وقت خود را به دانشجویان اختصاص دادند تا آنها به صورت خصوصی مطالبات و دغدغه های خود را مطرح کنند.

پناهی عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل نیز که در این دیدار نکاتی را مطرح کرده بود به برخی از محورهای سخنان خود اشاره کرد و گفت: خواستار سر و سامان دادن به وضعیت نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز دولت و پرهیز از موازی کاری این نهادها شدیم.

وی با اشاره به تغییرات اخیر در دولت نیز گفت: از رئیس جمهور خواستیم در تغییر افرادی که قبل از حضور در جایگاه اجرایی تصور دیگری از فضای اجرایی داشتند و بعد از حضور در عرصه اجرایی دیدگاه دیگری، لکنت نداشته باشند.

دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران , تشکلهای دانشجویی , سید ابراهیم رئیسی , وزارت علوم ,

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا