جهان

افزایش چشمگیر کمک های مالی طرفداران به کمپین انتخاباتی ترامپ

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، با وجود آنکه ترامپ به پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی متهم شده و در جمع هوادارانش اعلام کرده که در معرض اتهامات کیفری قرار گرفته، اما میزان اهدای کمک‌های مالی به کمپین انتخاباتی اش، به شکل چشمگیری افزایش یافته است.

بر این اساس، میزان کمک های طرفداران به کمپین انتخاباتی ترامپ طی دو هفته پس از 18 مارس دستکم 2 میلیون و هفتصد هزار دلار افزایش یافته است.

ترامپ در این تاریخ اعلام کرده بود که باید برای پاسخگویی به اتهامات مربوط به پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی از محل بودجه کمپین انتخاباتی 2016، در دادگاه منهتن نیویورک حاضر شود.

دونالد ترامپ در دادگاه 4 آوریل در منهتن تمام 34 اتهام مطرح‌شده علیه خود، از جمله جعل پرونده‌های تجاری، توطئه‌چینی و پرداخت رشوه به دو زن را رد کرد و مدعی شد که بیگناه است. وی خواستار تبرئه از تمام اتهامات خود شد.

ترامپ به عنوان یکی از نامزدهای برجسته جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، اولین رئیس جمهوری آمریکا است که در تاریخ این کشور در دادگاهی در منهتن نیویورک برای اتهامات کیفری حاضر شد.

این در حالی است که متهم شدن یا حتی محکومیت ترامپ از نظر قانونی، مانع از نامزدی وی برای ریاست‌جمهوری نمی‌شود.

همچنین آمار و ارقام نشان می‌دهد که تنها طی دو هفته گذشته بیش از یک میلیون دلار کمک های از سوی هواداران ترامپ، اهدا شده است.

علاوه بر این، این کمپین اعلام کرد در ماه مارس مبلغ 3/5 میلیون دلار را هزینه کرده که نزدیک به نیمی از این رقم به پرداخت حقوق کارکنان و هزینه های سفر اختصاص یافته است. دستکم 7 هزار دلار نیز در باشگاه های گلف و اقامتگاه های ترامپ در جنوب فلوریدا صرف شده است.

این در حالی است که براساس نتایج نظرسنجی رویترز/ایپسوس در ماه جاری نشان می دهد که 8 نفر از هر 10 آمریکایی معتقدند طرح اتهامات جنایی علیه ترامپ تنها انگیزه سیاسی دارد و پیشروی او نسبت به دیگر رقبای جمهوری خواهش از زمان طرح این اتهامات، بیشتر شده است.

ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا که انتظار می رود به زودی نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات اعلام کند، گزارش داد که در پایان ماه مارس، حدود 85 میلیون دلار بودجه انتخاباتی داشته است.

ترامپ خواستار قطع بودجه اف‌بی‌آی شدترامپ: مخالفانم می‌خواهند مانع از پیروزی من در انتخابات 2024 شوندتفهیم اتهام ترامپ انجام شدورود ترامپ به دادگاه کیفری منهتن و دستگیری وی

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا