جهان

دیدار صلاح‌الدین ربانی و کریم خلیلی با نماینده آمریکا

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «صلاح‌الدین ربانی» رهبر حزب جمعیت اسلامی و «کریم خلیلی» رهبر حزب وحدت اسلامی در دیدارهای جداگانه با «تام وست» نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان ملاقات و گفتگو کردند.

پس از آنکه «وست» در توئیت‌های مختلف، اخبار این ملاقات‌ها را رسانه‌ای کرد، حزب جمعیت اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد ربانی در این دیدار تصریح کرده است که فقط سیاست تعامل با طالبان، نتیجه‌ای نمی‌دهد و ضروری است جامعه جهانی در چگونگی تعامل با طالبان بازنگری کند.

بیانیه می‌افزاید ربانی در این دیدار همچنین تعامل معنا‌دار و مداوم جامعه بین‌المللی با جریان‌های مخالف ‌ط‌البان تأکید کرده به نماینده آمریکا یادآور شده است، علی‌رغم آنکه صلح، خواسته‌ مطلوب مردم افغانستان می‌باشد، اما در صورت بی‌توجهی به این خواسته، این حزب در قبال توقعات مردم بی‌تفاوت نمی‌ماند.

کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی نیز با انتشار پیامی در فیسبوک آورده است: «در این ملاقات با بیان مواضع سیاسی خویش بر تغییر وضعیت ناهنجار و غیرعادلانه فعلی و راه‌های برون‌رفت از بحران‌های موجود در کشور تأکید نمودم و آقای وست از فعالیت‌ها و نتایج کارشان صحبت کردند».

پیش از این دیدار نیز هیئتی به نمایندگی از شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان ضمن دیدار با وست طرح صلح خویش را به او تحویل دادند که چهره شاخص در این ملاقات «باتور دوستم»، فرزند عبدالرشید دوستم، رهبر جنبش ملی شمال بوده است.

اعضای شورای مقاومت با طرح صلح پیشنهادی به ملاقات نماینده آمریکا رفتند

انتهای پیام/.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا