جهان

رئیس طالبان در پیام عید فطر: دیگر کشورها در مسائل و امور داخلی ما مداخله نداشته باشند

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، مولوی هبت‌الله آخندزاده رئیس طالبان در پیامی به مناسبت عید فطر نیروهای طالبان را از پرداختن به مسائل قومی، زبانی، منطقه‌ای و محور قرار دادن رفاقت‌های شخصی برحذر داشت.

در این پیام، ضمن اینکه حکومت جدید فرصتی ویژه برای مردم افغانستان و کارگزاران حکومتی خوانده شده، آمده است: «از قوم پرستی، منطقه پرستی، لسان پرستی و اندیوال بازی جداً بپرهیزید».

رئیس طالبان می‌گوید مسئولین و مجاهدین امارت اسلامی ملکف‌اند که در خدمت به مردم اخلاص و تلاش بیشتر نمایند، زیرا خدمت به مردم عبادت است که باید به گونه درست انجام گردد و حقوق شرعی و خوشحالی آنان در نظر گرفته شود.

در بخش دیگر از پیام رئیس طالبان آمده است: «افغانستان با تمام کشورهای همسایه، کشورهای اسلامی و تمام جهان در چارچوب اصول اسلامی مناسبات مثبت و مؤثرِ استوار بر تعامل خوب و متقابل می‌خواهد و همان گونه که افغانستان نمی‌خواهد در امور داخلی هیچ کشوری مداخله کند، تأکید می‌کند که دیگر کشورها نیز در مسائل و امور داخلی ما مداخله نداشته باشند که انجام این کار هم به نفع جهان و هم به نفع افغانستان است».

آخندزاده با اشاره به فعالیت‌های اصلاحی حکومت طالبان می‌گوید: اقدامات اصلاحی قابل توجه در عرصه‌های فرهنگ، تعلیم و تربیت، اقتصاد، رسانه‌ها و سایر بخش‌ها انجام شده است و اثرات نادرست فکری و اخلاقی اشغال در حال پایان یافتن است».

وی همچنین در این پیام از نیروهای امنیتی طالبان خواسته است به طور مضاعف با عوامل ناامنی در افغانستان برخورد کرده و در تأمین امنیت شهروندان این کشور تلاش کنند.

سازمان ملل راه‌های به رسمیت شناختن طالبان را بررسی می‌کندبلینکن: عادی سازی روابط با کابل در گرو اقدامات مثبت طالبان است

انتهای پیام/.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا