جهان

سیگار: با سرعت فعلی روند اسکان پناهجویان افغان در آمریکا 31 سال طول می‌کشد

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌‎ای خبرگزاری تسنیم، اداره بازرسی ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) در گزارشی تازه با انتقاد از روند کند انتقال و اسکان پناهجویان و مهاجران افغان در آمریکا اظهارداشت با سرعت فعلی این روند ممکن است 31 سال طول بکشد.

این گزارش با اشاره به اظهارات رئیس جمهور آمریکا یک ماه پیش از سقوط دولت سابق افغانستان آمده است: رئیس جمهور بایدن به متحدان ایالات متحده اطمینان داد که آنها را رها نخواهد کرد: «اگر بخواهید، در ایالات متحده خانه‌ای برای شما وجود دارد، و ما در کنار شما خواهیم بود، همانطور که شما در کنار ما ایستادید».

به گفته مقامات آمریکایی، افغان‌هایی که به طور مستقیم با دولت آمریکا و یا در هماهنگی با آن کار می‌کردند، اکنون در افغانستان در معرض خطر هستند و بنابراین قرار است با دریافت ویزای مهاجرت ویژه(SIV) و یا از طریق درخواست پناهندگی به آمریکا منتقل شوند.

سیگار افزود، بر اساس آخرین آمار موجود، حدود 175 هزار افغان در انتظار رسیدگی به درخواست ویزای مهاجرت ویژه یا درخواست پناهندگی آمریکا از سوی دولت این کشور هستند، اما بر اساس برآوردها، با سرعت کنونی، جابجایی و اسکان مجدد همه متقاضیان SIV 31 سال طول خواهد کشید.

روند بسیار کُند انتقال و اسکان پناهجویان افغان پیش از این نیز بارها انتقاد قانونگذاران آمریکایی را در پی داشته که می‌گویند واشنگتن با نادیده گرفتن تعهداتش در قبال همکاران افغان خود این پیام را به دیگر متحدان آمریکا مخابره می‌کند که ایالات متحده شریکی قابل اطمینان نیست.

آمریکا 325هزار ای‌میل همکاران افغان خود را نادیده گرفته استسرگردانی بعد از سقوط کابل؛ درهای بسته آمریکا برای متقاضیان افغانستانیآمریکا کمتر از یک درصد درخواست‌ روادید بشردوستانه افغان‌ها را پذیرفته است

انتهای پیام/.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا