جامعه

نگرانی حدادعادل از احتمال کاهش روند روبه رشد مدارس غیردولتی

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت شورای عالی آموزش و پرورش، غلامعلی حدادعادل در جلسه مؤسسان و مدیران برگزیده مدارس عضو "کانون مدارس اسلامی" با بیان اینکه مدارس اسلامی امروز ادامه دهنده خط دینی و فرهنگی جریان مدرسه‌سازی در سال‌های قبل از انقلاب است، گفت: ما به هیچ وجه خود را رقیب وزارت آموزش و پرورش نمی‌دانیم.

وی با اشاره به اینکه غیردولتی بودن مدرسه به معنای غیرانقلابی بودن آن نیست، افزود: ما از آزادی‌ها و امکاناتی که غیردولتی بودن مدارس ایجاد می‌کند برای خدمت به انقلاب استفاده می‌کنیم. نکته دیگر این است که هیچ کاری برای تضمین انقلاب اسلامی به اندازه تربیت نیروی صالح مؤثر نیست. اگر حال آموزش و پرورش خوب نبود باید نگران باشیم، نبض آموزش و پرورش درست نمی‌زند و من نگران آینده هستم زیرا امروز وضع آموزش و پرورش در همه زمینه‌ها از جمله بودجه خوب نیست. متوسط عمر وزرای آموزش و پرورش در 17 سال اخیر کمتر از دو سال بوده است.

حدادعادل در خصوص مشکلات مدارس غیردولتی گفت: مشکلات مدارس غیردولتی کم نیست و با افزایش قیمت مسکن، افزایش قیمت اجاره‌ها و رشد آئین‌نامه‌ها، اداره مدارس غیردولتی دشوار شده است. موضوعاتی را که در مدارس دولتی امکان تحقق آن وجود ندارد می‌خواهند در مدارس غیر دولتی رشد دهند، نگران هستیم رشدی که دهه 70 در مدارس غیردولتی ایجاد شد با این روند به اضمحلال برود و این مدارس نتوانند نقش خود را در تربیت نسل انقلابی ایفا کنند.

سهم مدارس غیردولتی در مناطق مختلف پایتخت

حدادعادل با اشاره به عدم پیوند کافی میان مدارس غیردولتی گفت: کاری کنیم که همه مدارس یک خانواده و کنار هم باشند، مدارس برای یکدیگر کار کرده و به رشد یکدیگر کمک کنند. به فکر تربیت معلم باشیم. برای مجموعه‌های خود باید از آموزش و پرورش مجوز بگیریم، مدارس نیرو برای خود تربیت کنند تا معلمان مثل این سال‌ها پس از مدتی کارکردن در مدرسه شغلشان را عوض نکنند و ما ناچار باشیم یک معلم تازه کار استخدام کنیم.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا