سیاسی

امیر آشتیانی در دیدار وزیر دفادع بلاروس: آمریکا و برخی از کشورها به دنبال فرسایشی شدن جنگ اوکراین هستند

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دیدار با ویکتور خرنینگ وزیر دفاع جمهوری بلاروس با اشاره به اینکه جمهوری بلاروس از جایگاه ویژه ای در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردار است گفت: این موضوع نشان دهنده علاقه ایران به توسعه و تحکیم روابط فیمابین در تمامی حوزه ها از جمله در عرصه دفاعی و نظامی می باشد.

وزیر دفاع وارد فرودگاه دهلی نو شد

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: تعاملات و همکاری های دو کشور ایران و بلاروس در مسائل مهم جهانی و منطقه‌ای از جمله در اجلاس شانگهای، اتحادیه اقتصادی اوراسیا و سازمان ملل متحد رو به پیشرفت است.

وی با اشاره به سفر اخیر رئیس محترم جمهور بلاروس به تهران و تاکید بر ارتقاء روابط و همکاری دو جانبه به سطح راهبردی افزود: این تعاملات چشم انداز آتی روابط را روشن تر می‌سازد.

امیر سرتیپ آشتیانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رویکرد های مداخله جویانه و یکجانبه گرایانه آمریکا و برخی کشورهای غربی تصریح کرد: این مسائل علاوه بر افزایش درگیری‌ها و ناامنی در مناطق مختلف جهان به یک سنت و رویه‌ غلط نیز تبدیل شده است.

وزیر دفاع ایران تاکید کرد: آمریکا و برخی از کشورهای غربی با تداوم حمایت نظامی و ارسال تسلیحات به اوکراین به دنبال فرسایشی شدن جنگ هستند امیر آشتیانی با اشاره به مواضع روشن ایران در مسائل مختلف منطقه‌ای و جهانی خاطرنشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه تلاش دیپلماتیک که منجر به حل مسالمت آمیز مناقشات در اکراین شود حمایت می‌کند.

وی در پایان با بیان سیاست تحریمی آمریکا و هم‌پیمانانش علیه کشورهای مستقل از جمله جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس بر تقویت راهکارهای دو جانبه برای توسعه و گسترش مناسبات دو کشور تاکید کرد.

وزیر دفاع جمهوری بلاروس نیز در این دیدار با بیان اینکه روابط بلاروس با جمهوری اسلامی ایران برای این کشور ارزشمند و مغتنم است گفت: روابط دیپلماتیک ایران و بلاروس قدمتی بیش از 30سال دارد و در این مدت توانسته‌ایم همکاری خوبی داشته باشیم.

وی افزود: یکی از عناصر تشکیل دهنده ایران، فرهنگ و ارزش های این کشور است که ارزشمند ترینِ آن انقلاب اسلامی است. وزیر دفاع جمهوری بلاروس ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران توانست در کنار فشارها و تحریم های بین المللی یک کشور قوی و مستحکم در نظام بین الملل ایجاد نماید و سیاست خارجی با ثباتی را پیگیری نموده و به حق خودش پافشاری نماید.

وزیر دفاع جمهوری بلاروس با بیان اینکه هر دوکشور ایران و بلاروس به دنبال چند جانبه گرایی و احترام به حق حاکمیت و تمامیت ارضی کشور ها هستند افزود: سیاست تحریم علیه هر دو کشور سیاست شکست خورده است. در پایان این دیدار وزرای دفاع ایران و بلاروس بر تداوم همکاری بین دو کشور تاکید کردند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا