ورزشی

اوکراین مسابقات جودوی قهرمانی جهان را بایکوت کرد

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اوکراین تصمیم گرفته جودوکاران خود را برای حضور در مسابقات جودوی قهرمانی جهان که قرار است به میزبانی دوحه قطر برگزار شود، به این کشور اعزام نکند. دلیل بایکوت کردن این مسابقات توسط اوکراین، پذیرش جودوکاران دو کشور روسیه و بلاروس به‌عنوان ورزشکاران بی‌طرف (حضور در این مسابقات بدون پرچم کشورهای خود) از سوی فدراسیون جهانی جودوست. این مسابقات قرار است از تاریخ 7 تا 13 مِی (17 تا 23 اردیبهشت) با حضور 100 کشور مختلف به میزبانی دوحه برگزار شود.

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) دنبال یافتن راه‌حلی برای بازگشت احتمالی روسیه و بلاروس به عرصه ورزش جهانی از جمله حضور در بازی‌های المپیک 2024 پاریس است، این در حالی است که ورزشکاران این دو کشور از زمان حمله نظامی‌شان به اوکراین، از حضور در تمامی رویدادهای ورزشی بین‌المللی محروم شده‌اند.

الکساندرا زانتاکی گزارشگر ویژه حقوق فرهنگی سازمان ملل اخیراً گفته بود که فقط سربازان روسی که به طور مستقیم در جنایات علیه بشریت یا تبلیغ برای جنگ دخالت دارند، باید از حضور در ورزش بین‌المللی منع شوند که این اظهارات او باعث خشم ورزشکاران اوکراینی شده است.

اوکراین از حضور در مسابقات وزنه‌برداری المپیک محروم می‌شود

دولت اوکراین و مقامات ورزشی از کمیته بین‌المللی المپیک می‌خواهند همه روس‌ها را از حضور در بازی‌های المپیک 2024 محروم کنند و ادعا می‌کنند که بیشتر مدال‌آوران المپیکی اخیر این کشور وابسته به ارتش روسیه هستند.

آنها همچنین تهدید کرده‌اند در صورت شرکت ورزشکاران روسی و بلاروسی در بازی‌های المپیک 2024 این رویداد ورزشی مهم را بایکوت خواهند کرد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا