جهان

لبیک کاربران عرب به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره لزوم خروج آمریکایی‌ها از عراق

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر شنبه نهم اردیبهشت در دیدار عبداللطیف رشید رئیس جمهور عراق با ایشان فرمودند: آمریکایی‌ها با هیچکس دوستی ندارند و حتی به دوستان اروپایی خود هم وفادار نیستند و حتی حضور یک آمریکایی هم در عراق زیاد است.

امام خامنه‌ای: حضور یک آمریکایی‌هم در عراق زیاد است/ آرزوی ما پیشرفت عراق استجنبش نجباء: نظامیان آمریکایی را تا زمانی که از عراق خارج نشوند، هدف مشروع می‌دانیم

این بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب مورد توجه گسترده کاربران عرب به ویژه عراقی در فضای مجازی قرار گرفت به طوری که با هشتگ#ولا_امریکی_واحد(یک آمریکایی هم زیاد است) بر حمایت از این سخنان تاکید کردند.
کاربری با نام «دکتور علی» با حمایت از این بیانات رهبر معظم انقلاب در توئیتی در زیر تصویر زیبایی از رهبران و فرماندهان جهان اسلام نوشت:«آنها(دشمنان) همواره از من می‌پرسند، شما چه کسی هستید؟، پاسخم این است: ما فرزندان اینها، شریف ترین و بهترین مردم هستیم، ما سربازان مطیع ولایت هستیم.#ولا_امریکی_واحد یعنی یک آمریکایی هم زیاد است.وعده ما صبح است،موعدنا الصبح ألیس الصبح بقریب.وعده‏ گاه ما صبح است مگر صبح نزدیک نیست(اشاره به آیه 81 سوره مبارکه هود:إِنَّ مَوْعِدَهُمُ الصُّبْحُ أَلَیْسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ )
«ایآت الرحمن» کاربر عراقی در توئیتی نوشت:«ما هم جز آنچه را ولی امرمان فرمودند، بر زبان نمی‌رانیم مبنی بر اینکه حتی حضور یک آمریکایی هم در عراق زیاد است.#ولا_امریکی_واحد(یک آمریکایی هم زیاد است)

کشور عراق , کشور آمریکا , آیت‌الله سید علی خامنه‌ای ,

کاربر دیگری با حمایت از بیانات رهبر معظم انقلاب اینگونه نوشت:« از اولویت‌های محور مقاومت در عراق، بیرون راندن اشغالگران آمریکایی است، این عهد و پیمانی بر ما است.#ولا_امریکی_(یک آمریکایی هم زیاد است)

کاربر دیگری با نام «ابوتراب» نوشته است:«#ولا_امریکی_یک آمریکایی هم زیاد است، این خواسته شرافتمندان است..

در واکنش دیگر به این بیانات، یک کاربر عراقی نوشته است:« هیچ کینه‌توزی علیه مقاومت نیست، مگر آنکه در قلبش، سفارت آمریکا قرار دارد»

کاربر دیگری با نام «فدک جمال الامیر» در تایید این بیانات در توئیتی با هشتگ #ولا_امریکی_یک آمریکایی هم زیاد است،نوشت:«مقاومت اسلامی از روز عاشورا در کربلا با مبارزه با نظام یزید ملعون آغاز شد و به رهبری امام روح الله الخمینی(قدس سره) تداوم یافت و در حال حاضر به رهبری امام خامنه‌ای و نصرالله ادامه دارد، مقاومت در برابر اشغالگران تداوم دارد، ما هرگز اجازه باقیماندن حتی یک نظامی اشغالگر خواه نظامی یا مستشار را در سرزمین عراق نخواهیم داد.

کشور عراق , کشور آمریکا , آیت‌الله سید علی خامنه‌ای ,

«نور هادی» کاربر عراقی در توئیتی نوشته است:«آمریکا از یک قاره دیگر که 10 هزار کیلومتر با عراق و منطقه فاصله دارد و هیچ پیوند فرهنگی یا زبانی یا دینی با ما ندارد، به اینجا آمده تا شروط خود را بر عراق تحمیل کند و به تهدید همسایگانش بپردازد، و برایش مشخص کند که دشمنش کیست و دوستش؟ رهبران و فرماندهان و میهمانانش(اشاره به اقدام جنایتکارانه دولت آمریکا در ترور شهیدان سلیمانی و المهندس) را ترور می‌کند، اما برخی آن را کشور همپیمان قلمداد می‌کنند.»

«حسین الخزعلی» فعال عراقی در فضای مجازی که به حمایت از مقاومت می‌پردازد، نوشته است:««#ولا_امریکی_یک آمریکایی هم زیاد است..آمریکا شیطان بزرگ در این زمانه است، شیطان هیچ دوستی ندارد، بلکه پیرو و نوکر دارد و در نهایت(پس از پایان دنیا و روز قیامت) از آنها برائت می‌جوید و همه آنها هم راهی جهنم می‌شوند که بدمنزلگاهی است، آنها(پیروان شیطان) خسر الدنیا و الاخره هستند.

کشور عراق , کشور آمریکا , آیت‌الله سید علی خامنه‌ای ,

«بتول محمدالبصراویة» کاربر عراقی دیگر با بازنشر بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس جمهوری عراق با ایشان درباره ضرورت خروج همه آمریکایی‌ها با هشتگ #ولا_امریکی_واحد..یک آمریکایی هم زیاد است. به آن لبیک گفت.

کشور عراق , کشور آمریکا , آیت‌الله سید علی خامنه‌ای ,

یک کاربر عراقی از بصره با تاکید بر ضرورت اخراج اشغالگران آمریکایی از کشورش به بیانات رهبر معظم انقلاب لبیک گفته است:« شما(آمریکایی‌ها) با ذلت و حقارت خواهید رفت»(صاغرین اشاره به آیه‌ 119 سوره مبارکه اعراف : فَغُلِبُوا هُنالِكَ وَ انْقَلَبُوا صاغِرینَ . آیه‌ای که به ماجرای شکست تحقیرآمیز لشگریان فرعون در برابر پیامبر خداوند اشاره می‌کند.

کشور عراق , کشور آمریکا , آیت‌الله سید علی خامنه‌ای ,

کاربر دیگری با نام «جهاد الساعدی» نوشته است:« #ولا_امریکی_واحد..یک آمریکایی هم زیاد است. خروج و پایان آنها نزدیک است.»

یک عراقی دیگر هم در توئیتی نوشته است:« آمریکا و تمام دنباله‌روها و مزدورانش را متوقف خواهیم کرد..#ولا_امریکی_واحد..یک آمریکایی هم زیاد است».

کاربری با نام«بنت الهدى الموسوی» نوشته است:« سخن درست، همان حرف رهبر معظم است، لیاقت آمریکا این است: حضورش مردود است، حتی یک آمریکایی هم زیاد است.»

کشور عراق , کشور آمریکا , آیت‌الله سید علی خامنه‌ای ,

کاربر دیگری هم اینگونه به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی لبیک گفته است:« آنها(آمریکایی‌ها) همانطور که اشغالگر وارد شدند، با ذلت و حقارت اخراج خواهند شد.#ولا_امریکی_واحد..یک آمریکایی هم زیاد است».

«محمد البادی» فعال رسانه‌ای عراقی در توئیتی نوشته است:« با هشتگ «#ولا_امریکی_واحد..یک آمریکایی هم زیاد است،به فرمایش مرجعمان، امام خامنه‌ای جانم فدایش، لبیک می‌گویم».

کشور عراق , کشور آمریکا , آیت‌الله سید علی خامنه‌ای ,

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا